Svátek má

Drahomíra
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Sportovci ČZU na zimní univerziádě v Lake Placid: Sjezdař Jan Zabystřan má dvě zlaté a jednu bronzovou, biatlonista Jakub Kocián jednu zlatou

Dosavadní průběh Zimních světových univerzitních her v Lake Placid (12.–22. ledna 2023) naznačuje, že budou pro českou reprezentaci úspěšnější než ty předchozí. V roce 2019 přivezli naši vysokoškoláci z univerziády v Krasnojarsku šest medailí, letos už v polovině her mají na svém kontě medailí osm. O čtyři z nich se postarali studenti České zemědělské univerzity. Jan Zabystřan získal dvě zlaté a jednu bronzovou, zlato má také biatlonista Jakub Kocián.

Čtyřiadvacetiletý student Fakulty lesnické a dřevařské Jan Zabystřan patří v Lake Placid k favoritům sjezdařských disciplín, což potvrdil už třikrát. Spanilou jízdu v barvách své alma mater zahájil o víkendu ziskem nejcennějšího kovu v super-G. Ke zlatému triumfu v superobřím slalomu pak přidal bronz v kombinaci a ve středu suverénně zvítězil v obřím slalomu, když ve druhém kole nechal za sebou Švýcara Erica Wylera o 1,34 sekundy.

Skvěle si vede další ze studentů ČZU, biatlonista Jakub Kocián (FAPPZ). O víkendu doběhl v závodě na 15 km čtvrtý a poté se postaral o další zlato české výpravy ve smíšené štafetě. Ve středečním biatlonovém sprintu obsadil Kocián 13. místo.

Želízka v ohni má Česká zemědělská univerzita také v curlingu ve dvojici Aleš Hercok – David Jakl a samozřejmě v hokeji. V národní univerzitní hokejové reprezentaci je členkou ženského týmu Barbora Hrůšová a posilou mužského týmu je Tomáš Duda. Ženský hokejový tým v poslední době závratně stoupá, i když na univerzitních hrách se představí vůbec poprvé.

Šest studentů, které Česká zemědělská univerzita vyslala na zimní univerziádu v Lake Placid, rozhodně dělá čest třiadevadesátičlennému týmu vysokoškolských sportovců, zatím nejpočetnější české výpravě v historii her.

„Věřím, že se našim studentům ještě podaří získat další vynikající umístění,“ komentuje průběžný výsledek vedoucí Katedry tělesné výchovy a sportu ČZU Dušan Vavrla. Věří v to i velvyslanec České republiky v USA Miloslav Stašek, který v pondělí přišel výpravu ČZU osobně povzbudit. Sám je totiž jejím absolventem a zároveň bývalým vrcholovým sportovcem.

Lenka Prokopová / Dušan Vavrla


Zimní světové univerzitní hry v Lake Placid nabízejí vysokoškolským sportovcům ve dvanácti dnech nabitý program závodů a soutěží ve dvanácti sportovních odvětvích. „Letos jsme do USA vyslali vůbec největší výpravu v historii. Tradičně se nám domů daří vozit cenné kovy, naposledy to bylo šest medailí, takže laťka je nastavena poměrně vysoko,“ sdělila před odletem do Lake Placid předsedkyně České asociace univerzitního sportu Ivana Ertlová.

(A laťka už je překonána – pozn. red.)

 

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content