Zástupci této fakulty České zemědělské univerzity v Praze vnímají návštěvu Teheránské univerzity velmi pozitivně, ať už jde o samotné přijetí na partnerské univerzitě nebo výukové aktivity, do kterých měli možnost se zapojit. „Vybudování nových vztahů s kolegy z University of Tehran, a obecně rozšíření sítě kontaktů, je velmi přínosné pro budoucí spolupráci na vzdělávací i výzkumné úrovni,“ zhodnotila přínos pro budoucí rozvoj Azadeh Abdollahnejad. Další z účastníků projektu docent Peter Surový ocenil příslib spolupráce na společných výzkumech. „Pedagogicky se jedná o aktivní a výběrovou univerzitu. Kolegové jsou velmi přátelští a ochotně se účastní všech aktivit. Bylo také velmi zajímavé vidět lesní porosty Hyrkánského lesa, považovaného za původce dnešních lesů, který UNESCO zařadila na seznam chráněných lokalit,“ uvedl doc. Surový.
Účastníci projektu byli s výjezdem spokojeni a doporučili by podobnou zkušenost i svým kolegům.
Podobné články
Unie botanických zahrad v České republice letos vyhlásila první Národní sbírky rostlin. A my můžeme s radostí a hrdostí oznámit, že v Botanické zahradě ČZU, kterou spravuje Fakulta tropického zemědělství, máme oficiálně vyhlášenou Národní sbírku citrusů.
Chytrým hospodařením s vodou se dá výrazně ušetřit, v případě České zemědělské univerzity třeba až deset milionů korun ročně, zjistila škola interním propočtem. Úsporná opatření jsou rozmanitá: od těch sofistikovaných, třeba rozvodů šedé vody nebo speciální cirkulární sprchy, až po