Diskuse s renomovanými odborníky úspěšných firem, kteří mají zkušenost se studenty a absolventy ČZU, přináší důležitou zpětnou vazbu nejenom studentům, ale i vyučujícím a garantům studijních programů. Výsledkem je řada podnětů, které mohou vyučující zohlednit v koncepcích studijních předmětů a studijních programů.
Pozvání k diskusi v letošním roce přijali Ing. Tomáš Lukeš (Asociace českých nábytkářů), Ing. Robin Ambrož (Lesní správa Zbiroh), Ing. Jaromír Tesař (Škoda Auto, a. s.) a Ing. Tomáš Kapalín (CEO Seznam.cz).
„Jsem potěšen, že je o tuto akci čím dál větší zájem především mezi našimi studenty. Formou diskuse tak mají jedinečnou možnost poznat, co jejich potenciální zaměstnavatelé považují za důležité, čeho si na svých zaměstnancích cení a jak se nejlépe připravit na přijímací pohovory. Studenti mohou vidět i jasné rozdíly v požadavcích mezi jednotlivými oblastmi činnosti – letos například mezi informatikou, technickým odvětvím a lesnictvím a dřevařstvím. Obecně lze říci, že řada zaměstnavatelů považuje za důležité, aby s nimi studenti navázali spolupráci již v průběhu studia, a to například v průběhu řešení závěrečných prací. Nastavení smysluplné intenzivní spolupráce s praxí považuji za velkou výzvu i pro naše vyučující v řadě studijních programů,“ shrnuje letošní setkání prof. Petr Valášek, prorektor pro kvalitu vzdělávací a tvůrčí činnosti.












Podobné články
Ve dnech 10. a 11. dubna 2025 se na České zemědělské univerzitě v Praze uskutečnil 12. ročník Konference akademických senátorek a senátorů (KAS), kterou pořádala Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) ve spolupráci s ČZU. Setkání přilákalo více než
Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze vnímá závažnost situace týkající se studentky doktorského programu „Ochrana lesů a myslivost“, která byla na Slovensku odsouzena v souvislosti s nelegálním odstřelem chráněného živočicha.