
Tento ročník byl výjimečný nebývalou účastí po covidové pauze. Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU se představila soutěží „Poznej rybu“ s lehkou poznávačkou deseti nejlovenějších ryb podle statistiky Českého rybářského svazu. Zúčastnilo se jí 220 návštěvníků veletrhu a největší chybovost se projevila u rozpoznávaní karase obecného. Vítězům byly odměnou produkty ČZU jako studentské pivo značky Suchdolský Jeník, víno z Vinařství ČZU, Český modrý mák z ČZU a upomínkové předměty. Stánek této fakulty České zemědělské univerzity navštívili i potenciální uchazeči o studium.
Veletrh For Fishing se po dvou letech spojených s koronavirovými omezeními navrátil do své původní kondice. Ve třech výstavních halách byly zastoupeny všechny rybolovné techniky. Představily se tu jak tradiční firmy, které na veletrhu nikdy nechybí, tak i nováčci z Čech i zahraničí. Veletrh byl opět tematicky rozdělen podle rybolovných technik.
Každý den se konaly přednášky známých českých rybářů. O své zkušenosti se podělili Jakub Vágner, který tu měl i svoji vlastní expozici, Pepa Konopásek, Michal Janošík, David Koloušek nebo Matěj Houška. Návštěvníci se mohli potkat se světovou rybářskou hvězdou Alim Hamidim.
Zdroj: FAPPZ










Podobné články
Přírodní rezervace Fakulty životního prostředí ČZU V Bahnách na Rakovnicku se po zimě probouzí k životu. Pokud jste ji navštívili v časném jaře, ještě, než vyrostlo listí, jistě jste nepřehlédli zvláštně upravené kmeny bříz a topolů.
Týmy z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze, Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze a ALKA Wildlife zahájily společně s partnery z Německa inovativní a prakticky orientovaný projekt „BIBOB“, jehož cílem je zkoumat roli bobrů v