Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Příběh ukrajinských uprchlíků pokračuje

Česká zemědělská univerzita poskytla na začátku války na Ukrajině azyl mnoha uprchlíkům z válkou zmítané země. Šestnáct maminek s dětmi našlo náhradní domov v chuchelském sídle Institutu vzdělávání a poradenství ČZU. Jejich příběh zde pokračuje a nikdo neví, kdy a za jakých okolností se vrátí domů.

Institut vzdělávání a poradenství se proto snaží těmto ženám a jejich dětem co nejvíc usnadnit život. Krom formalit spojených např. s umístěním dětí do škol či obstarání lékaře se na ně nezapomíná ani se zvyklostmi pro nás tak běžnými, jako bylo jarní zpříjemnění Velikonoc mazancem, velikonočními vajíčky a dalšími pozornostmi. V prosinci zase zaměstnanci IVP potěšili děti mikulášskou nadílkou.

A teď udělali radost jejich maminkám, které mají možnost nabízet své ručně pletené hračky na adventních trzích pořádaných suchdolskou radnicí. Institut jim na trzích zajistil jeden prodejní stánek a věří, že se jim těmito aktivitami alespoň částečně podaří eliminovat útrapy války, které je jako vzdálené pozorovatele každý den provázejí.

Dobrou zprávou je, že hračky a další pletené výrobky přitahují pozornost návštěvníků. Malý Yehor sice raději hračky dostává, ale tentokrát byl za „nejmladšího prodejce“.

Ing. Kateřina Tomšíková, Ph.D., IVP

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content