Pro umocnění zážitku využili autoři publikace inovativní QR kódy. S jejich pomocí se čtenář může přenést do pouští, zemí věčného ledu nebo tropických lesů celého světa. Stačí kód naskenovat a během okamžiku si lze poslechnout hlasy téměř všech zobrazených druhů. Zaposlouchat se můžete do hlasu kiviho, porovnat rozdíly mezi hlasy kukaček či kolibříků nebo se nechat vystrašit hlasy buřňáků.
Kniha je systematicky uspořádána podle řádů a čeledí. Každý řád je opatřen krátkým úvodem a charakteristikou, což čtenářům umožňuje snadnější orientaci i hlubší pochopení souvislostí mezi jednotlivými druhy. Významným prvkem publikace je skutečnost, že se jedná o první českou knihu věnovanou nepěvcům celého světa.
Kniha je určena široké veřejnosti se zájmem o přírodu a ornitologii. Pokud hledáte něco, co vám umožní nahlédnout do fascinujícího světa ptáků a zažít jej na vlastní oči i uši, tato novinka je pro vás tou pravou volbou.
red
Podobné články
Aktuální výzvy digitálního věku, bezpečnost na internetu a vliv online světa na společnost byly tématem první ze série neformálních debat, kterou Česká zemědělská univerzita v Praze uspořádala v pondělí 24. března 2025 ve své aule. Se zástupci mladé generace přišli
Česká zemědělská univerzita v Praze bude ve dnech 29. a 30. května hostit 24. ročník mezinárodní konference pro doktorandy a mladé vědce BioPhys Spring 2025. Setkání, které po oba dny začíná v 9:00, pořádá ČZU společně s Agrofyzikálním institutem Polské