Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Polní den na experimentálních pozemcích v Suchdole

Letitou tradici mají Polní dny na Demonstračním a pokusném pozemku FAPPZ v areálu České zemědělské univerzity v Praze, při nichž jsou vždy prezentovány výsledky výzkumu v tomto experimentálním prostoru. Letos se zde 20. června sešly více než tři desítky návštěvníků převážně ze spolupracujících organizací.

Pokusné a demonstrační plochy nejprve představil prof. Miroslav Jursík a zástupci kateder, které zde dlouhodobě provádějí výzkum. Letošní ročník Polního dne pak v Potravinářském pavilonu FAPPZ zahájil a všechny přítomné přivítal děkan fakulty prof. Josef Soukup.

Program Polního dne pokračoval přímo na pozemcích ukázkami účinnosti a selektivity přípravků na ochranu rostlin v porostech pšenice, kukuřice a polních zelenin. Předváděl se zde sortiment významných i méně častých plevelů a technologie pěstování minoritních plodin, zeleniny a ovoce. Pozoruhodné experimenty prezentovala katedra agroekologie a rostlinné produkce.

Pro návštěvníky Polního dne bylo po celý den připraveno občerstvení z nabídky převážně místních výpěstků a z produktů Potravinářského pavilonu FAPPZ.

Zdroj: FAPPZ

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content