Pokusné a demonstrační plochy nejprve představil prof. Miroslav Jursík a zástupci kateder, které zde dlouhodobě provádějí výzkum. Letošní ročník Polního dne pak v Potravinářském pavilonu FAPPZ zahájil a všechny přítomné přivítal děkan fakulty prof. Josef Soukup.
Program Polního dne pokračoval přímo na pozemcích ukázkami účinnosti a selektivity přípravků na ochranu rostlin v porostech pšenice, kukuřice a polních zelenin. Předváděl se zde sortiment významných i méně častých plevelů a technologie pěstování minoritních plodin, zeleniny a ovoce. Pozoruhodné experimenty prezentovala katedra agroekologie a rostlinné produkce.
Pro návštěvníky Polního dne bylo po celý den připraveno občerstvení z nabídky převážně místních výpěstků a z produktů Potravinářského pavilonu FAPPZ.
Zdroj: FAPPZ






Podobné články
V italském Rodanu se v polovině června konal 22. ročník mezinárodní soutěže autonomních zemědělských robotů Field Robot Event 2025. Robotický tým České zemědělské univerzity se v evropské konkurenci umístil na stříbrné pozici. Soutěž uspořádaly AirLab z Milánské polytechniky ve spolupráci
Klíšťat v Česku v posledních letech kvůli změnám klimatu přibývá a šíří se do vyšších nadmořských výšek. Jak ale ukázal vědecký výzkum vedený Johanou Alaverdyan z Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze, jejich počty dokážou velmi účinně snižovat velcí kopytníci.