Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Point One startup víkend aneb Společně dokážeme víc

První zářijový víkend roku 2020 se symbolicky završil letní program s Point One, v jehož rámci jsme v inkubátoru přivítali známé hosty jako Ondřeje Krátkého z Liftaga nebo Petra Patočku z MatchaTea. Konal se vůbec první společný teambuilding členů a realizačního týmu mimo nám známé okolí univerzity. Vydali jsme se do hotelu Lions v Nesuchyni asi hodinu cesty západně od Prahy. Na místě se nás v pátek hlásilo 23 odvážlivců, z toho šest zástupců z řad lektorů a realizačního týmu a naši členové z 16 různých inkubovaných firem. Co všechno jsme zažili?
Kromě klasických sportovně teambuildingových aktivit, jako je volejbal, bowling, minigolf, badminton, šipky nebo stolní fotbálek, jsme obstáli i v následném, tolik potřebném odpočinku či při hlubokých podnikatelských debatách. To hlavní však byly přednášky s úspěšnými podnikateli, kteří nás inspirovali svými byznysovými příběhy, tahem na branku a neúnavnou vytrvalostí. A co nám kladli na srdce?
Filip Mikschik ze Startupjobs radil, abychom při zakládání společnosti dobře nastavili kompetence mezi zakladateli a stanovili si jasné podmínky, co se bude dít, když se právě nebude dařit. Martin Kasa z Pilulky.cz zase zdůrazňoval, že se nemáme bát sdílet své nápady, protože myšlenka má cenu nula. To, co dělá z nápadu podnikání, je exekutiva, a do té se bude chtít vypravit málokdo. Lukáš Kovač z Qerko mluvil o vizi jako hlavním kormidle v podnikání. Jakmile se do něčeho pustíte, začnou se vám otevírat příležitosti, jenže všichni máme omezené zdroje, čas i tým. Proto mějte vizi a nové příležitosti porovnávejte právě s ní tak, abyste se vždy na své cestě dostali tam, kam jste si vytyčili.
Náš poslední host Ondřej Kopecký z Quision mluvil o tom, že nejhorší věc je pracovat na něčem, čemu nevěříte. Pokud to tak máte, změňte práci nebo podnikání, téměř nikdy totiž nemůžete uspět.
Celý článek na webu Point One – www.pointone.czu.cz.
Ing. Mgr. Petr Kopeček

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content