Svátek má

Nela a Hromnice
4°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
4°C
Broken clouds
Čtvrtek
62%
06:33
Min: 2°C
989
15:57
Max: 6°C
NW 6 m/s

Point One startup víkend aneb Společně dokážeme víc

První zářijový víkend roku 2020 se symbolicky završil letní program s Point One, v jehož rámci jsme v inkubátoru přivítali známé hosty jako Ondřeje Krátkého z Liftaga nebo Petra Patočku z MatchaTea. Konal se vůbec první společný teambuilding členů a realizačního týmu mimo nám známé okolí univerzity. Vydali jsme se do hotelu Lions v Nesuchyni asi hodinu cesty západně od Prahy. Na místě se nás v pátek hlásilo 23 odvážlivců, z toho šest zástupců z řad lektorů a realizačního týmu a naši členové z 16 různých inkubovaných firem. Co všechno jsme zažili?
Kromě klasických sportovně teambuildingových aktivit, jako je volejbal, bowling, minigolf, badminton, šipky nebo stolní fotbálek, jsme obstáli i v následném, tolik potřebném odpočinku či při hlubokých podnikatelských debatách. To hlavní však byly přednášky s úspěšnými podnikateli, kteří nás inspirovali svými byznysovými příběhy, tahem na branku a neúnavnou vytrvalostí. A co nám kladli na srdce?
Filip Mikschik ze Startupjobs radil, abychom při zakládání společnosti dobře nastavili kompetence mezi zakladateli a stanovili si jasné podmínky, co se bude dít, když se právě nebude dařit. Martin Kasa z Pilulky.cz zase zdůrazňoval, že se nemáme bát sdílet své nápady, protože myšlenka má cenu nula. To, co dělá z nápadu podnikání, je exekutiva, a do té se bude chtít vypravit málokdo. Lukáš Kovač z Qerko mluvil o vizi jako hlavním kormidle v podnikání. Jakmile se do něčeho pustíte, začnou se vám otevírat příležitosti, jenže všichni máme omezené zdroje, čas i tým. Proto mějte vizi a nové příležitosti porovnávejte právě s ní tak, abyste se vždy na své cestě dostali tam, kam jste si vytyčili.
Náš poslední host Ondřej Kopecký z Quision mluvil o tom, že nejhorší věc je pracovat na něčem, čemu nevěříte. Pokud to tak máte, změňte práci nebo podnikání, téměř nikdy totiž nemůžete uspět.
Celý článek na webu Point One – www.pointone.czu.cz.
Ing. Mgr. Petr Kopeček

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content