Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

PÁTRAČ 2 poprvé testován v terénu

V termínu 11.–13. 7. 2023 se uskutečnilo první ze série terénních cvičení univerzitního projektu PÁTRAČ 2. Tento čtyřletý projekt je výjimečný tím, že se na jeho realizaci aktivně podílí Policie ČR, Horská služba, Hasičský záchranný sbor a další složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Cílem je vytvoření certifikovaných metodik pro kynologické a hipologické týmy, které budou v budoucnu využívány při pátrání po pohřešovaných osobách, a vývoj softwaru pro zefektivnění práce IZS v terénu.

Terénní cvičení proběhlo v okolí areálu Výcvikového střediska služebních psů a psovodů Policejního prezidia ČR v Dobroticích pod záštitou Policie ČR. Zúčastnilo se ho více než 70 lidí, 14 atestovaných psů a osm služebních koní. Jednotlivá dílčí cvičení simulovala tzv. plošné a liniové pátrání na předem připravené trase, kde byli rozmístěni a ukryti figuranti z řad studentů ČZU. Kynologické pátrací týmy také měly příležitost vyzkoušet si vyhledávání a označování figurantů v nestandardních situacích či dohledávání osob v terénu za pomoci vrtulníku s termovizí.

Celá akce proběhla úspěšně bez výraznějších komplikací. Pátrací týmy měly možnost získat další zkušenosti, zatímco řešitelé projektu nasbírali první potřebná data k realizaci jednotlivých výstupů.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content