Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Nové mezinárodní centrum studentů na Fakultě tropického zemědělství

Studentští ambasadoři Fakulty tropického zemědělství (FTZ) z 12 zemí světa se aktivně podílejí na spolupráci s fakultou v celém cyklu studijního i kariérního rozvoje, vytvářejí přátelské prostředí a budují dobré jméno univerzity v mezinárodním prostředí.

V rámci nově vzniklého mezinárodního centra studentů FTZ působí od ledna 2021 tým studentů z Evropy, Asie, Afriky, Severní i Jižní Ameriky. Spolupráce s FTZ navázala na předchozí projekty této fakulty, a to především projekt SIMPLE (Erasmus+), přičemž čerpá zkušenosti i z dalších univerzit (VŠCHT, VŠE).

Již od loňského roku se studenti aktivně podílejí na podpoře nováčků na univerzitě, na propagaci a aktivitách projektu ESF II (realizováno v rámci projektu Zvýšení kvality studia na ČZU, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_056/0013123, který je spolufinancován Evropskou unií). Konkrétně se zapojili do organizace FTZ Welcome kurzu, přípravy newsletteru a do prohlubování spolupráce s absolventy. Díky vynikajícím zkušenostem vznikli v lednu oficiálně studentští ambasadoři FTZ.

S heslem „Your adventure at FTA begins with us“ se ambasadoři pod vedením Glindys Virginia z USA vrhli s nadšením do práce a již během prvních měsíců zpracovali propagační materiály, připravili strategický plán a zorganizovali online aktivity.  V době, kdy byli studenti vzhledem k pandemii Covid-19 odtrženi od svých spolužáků, umožnili díky online akci nazvané „Meet and Greet“ setkání prvních ročníků v neformálním prostředí. Vzhledem k velkému ohlasu následovala v dalším týdnu „Online Game Night“.

Ambasadoři se mohou pochlubit i aktivním zapojením absolventů při pravidelných „Alumni Speakers Series“. Podněcují tak přátelskou spolupráci mezi univerzitou a pracovním trhem.

Mezi jejich další aktivity patří podpora nově přijíždějících studentů nejen prostřednictvím emailu, ale i umožněním prohlídky kampusu (Buddy Tour), přípravou příspěvků na sociální sítě (International Fridays) a propagací fakulty. Na dobu po ukončení lockdownu již plánují nové teambuildingové akce pro studenty. Obohacením aktivit je i spolupráce se studentskými a mezinárodními organizacemi (BeFair, tutoři VŠCHT, Agrinatura, YPARD).

Ambasadoři se komplexně podílejí na aktivitách, které zkvalitňují a zpříjemňují prostředí na ČZU, prohlubují internacionalizaci, zvyšují kvalitu studia, propojují univerzitu s pracovním trhem, tedy klíčovými potřebami, které vyšly i z průzkumu mezi studenty a absolventy ČZU. FTZ si této spolupráce velmi váží a děkuje našim ambasadorům za jejich vysoké nasazení a nadšení při organizaci aktivit.

Jana Mandíková

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content