Svátek má

Nela a Hromnice
4°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
4°C
Broken clouds
Čtvrtek
62%
06:33
Min: 2°C
989
15:57
Max: 6°C
NW 6 m/s

Nové mezinárodní centrum studentů na Fakultě tropického zemědělství

Studentští ambasadoři Fakulty tropického zemědělství (FTZ) z 12 zemí světa se aktivně podílejí na spolupráci s fakultou v celém cyklu studijního i kariérního rozvoje, vytvářejí přátelské prostředí a budují dobré jméno univerzity v mezinárodním prostředí.

V rámci nově vzniklého mezinárodního centra studentů FTZ působí od ledna 2021 tým studentů z Evropy, Asie, Afriky, Severní i Jižní Ameriky. Spolupráce s FTZ navázala na předchozí projekty této fakulty, a to především projekt SIMPLE (Erasmus+), přičemž čerpá zkušenosti i z dalších univerzit (VŠCHT, VŠE).

Již od loňského roku se studenti aktivně podílejí na podpoře nováčků na univerzitě, na propagaci a aktivitách projektu ESF II (realizováno v rámci projektu Zvýšení kvality studia na ČZU, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_056/0013123, který je spolufinancován Evropskou unií). Konkrétně se zapojili do organizace FTZ Welcome kurzu, přípravy newsletteru a do prohlubování spolupráce s absolventy. Díky vynikajícím zkušenostem vznikli v lednu oficiálně studentští ambasadoři FTZ.

S heslem „Your adventure at FTA begins with us“ se ambasadoři pod vedením Glindys Virginia z USA vrhli s nadšením do práce a již během prvních měsíců zpracovali propagační materiály, připravili strategický plán a zorganizovali online aktivity.  V době, kdy byli studenti vzhledem k pandemii Covid-19 odtrženi od svých spolužáků, umožnili díky online akci nazvané „Meet and Greet“ setkání prvních ročníků v neformálním prostředí. Vzhledem k velkému ohlasu následovala v dalším týdnu „Online Game Night“.

Ambasadoři se mohou pochlubit i aktivním zapojením absolventů při pravidelných „Alumni Speakers Series“. Podněcují tak přátelskou spolupráci mezi univerzitou a pracovním trhem.

Mezi jejich další aktivity patří podpora nově přijíždějících studentů nejen prostřednictvím emailu, ale i umožněním prohlídky kampusu (Buddy Tour), přípravou příspěvků na sociální sítě (International Fridays) a propagací fakulty. Na dobu po ukončení lockdownu již plánují nové teambuildingové akce pro studenty. Obohacením aktivit je i spolupráce se studentskými a mezinárodními organizacemi (BeFair, tutoři VŠCHT, Agrinatura, YPARD).

Ambasadoři se komplexně podílejí na aktivitách, které zkvalitňují a zpříjemňují prostředí na ČZU, prohlubují internacionalizaci, zvyšují kvalitu studia, propojují univerzitu s pracovním trhem, tedy klíčovými potřebami, které vyšly i z průzkumu mezi studenty a absolventy ČZU. FTZ si této spolupráce velmi váží a děkuje našim ambasadorům za jejich vysoké nasazení a nadšení při organizaci aktivit.

Jana Mandíková

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content