Proč jste se do soutěže Strongman přihlásil?
Myšlenka přihlásit se do soutěže o nejsilnějšího muže ČZU přišla už minulý rok, když se ta soutěž pořádala poprvé. Už od střední školy jsem cvičil, abych se odreagoval a vyčistil si hlavu. Právě minulý rok jsem si řekl, že už cvičím dostatečně dlouho na to, abych si své schopnosti ověřil v nějaké soutěži. Do té doby jsem nikde nesoutěžil. Soutěž Strongman byla první šance to zkusit. Využil jsem toho a získal skvělé zkušenosti.
Soutěžilo se v silových disciplínách, jak soutěž konkrétně probíhala?
Před vystoupením v silových disciplínách nám organizátoři přichystali náčiní. Spolu s ostatními soutěžícími jsme se za pódiem rozehřáli. První disciplínou bylo přemisťování 80 kilogramů technikou Power Clean, následovalo držení 110 kilogramového kufru v jedné ruce a mrtvé tahy s 220 kilogramy. U přemisťování osy nad hlavou a u mrtvých tahů šlo o počet opakování během časového intervalu, u držení kufru pak o to, kdo nejdéle kufr v jedné ruce udrží. Výsledky si nepamatuji, ale ten 110 kilogramový kufr jsem udržel necelou minutu.
Jak dlouho se zvedání těžké váhy věnujete?
Jak jsem již zmiňoval, cvičím od střední školy. Dříve to bylo především fitness, silově jsem moc necvičil. Začít se silovým zaměřením mne napadlo právě až tři měsíce před prvním ročníkem soutěže Strongman. Zjistil jsem, že mi to docela jde, takže jsem na tom začal intenzivněji pracovat. Od minulého roku jsem navíc vylepšil i technické provedení cviků, zařadil jsem těžší kulturistické a strongmanské tréninky a tento rok to už bylo znát.
Jaký to byl pocit vyhrát titul nejsilnějšího muže ČZU?
Mám pocit, že okolí, lidé, kteří mě přišli podpořit, si to užívali mnohem víc než já. Mně to moc v tu chvíli nedocházelo. Až když jsem přišel domů, začal přicházet ten krásný pocit vítězství.
Proč jste si na ČZU vybral studium Územního plánování?
Vystudoval jsem elektrotechnickou průmyslovku, technické lyceum. Musím přiznat, že mne to moc nezaujalo. Proto jsem chtěl, aby mě další studium na vysoké škole hlavně bavilo. Mám kreativní povahu a v rámci oboru Územního plánování se mohu podílet na rozvoji měst, venkova, cílit na udržitelný rozvoj a zároveň chránit přírodu. Jednoduše smýšlet trochu jiným směrem než elektrotechnikou.
Co vás baví ve volném čase mimo fitness a zvedání těžké váhy?
Rád se věnuji s přítelkyní turistice a výletům v České republice i zahraničí. Kromě toho rád maluji na boty. Při malování na boty si odpočinu, když jsem vysílený z tréninků ve fitku. Jsem také vášnivý milovník muziky a rád pracuji na zahradě.
Kdyby chtěl někdo ze čtenářů něco na boty namalovat, může vás oslovit?
Ano. Pár bot ž jsem namaloval. Byly to látkové nebo i kožené boty. Zkoušel jsem malovat dokonce na džínovou bundu. V tom se opravdu kreativně vyžívám.
O čem sníte do budoucna?
Vzhledem k tomu, že se mé silové výkony mezi prvním a druhým ročníkem Strongmana docela dost zvedly, tak bych možná chtěl zkusit soutěže ve strongman disciplínách i mimo ČZU. K tomu mě už motivovali i kluci z posilovny, kteří závodí na vyšších úrovních a předali mi také nějaké tipy a know-how. Díky soutěži Strongman jsem vlastně začal se silovými tréninky, takže bych chtěl zkusit, kam až to jde, co moje tělo zvládne. Třeba někdy vyjde i Mistrovství České republiky. Zároveň mám za cíl takovou tu klasiku: postavit dům, zasadit strom a zplodit syna.
Ptala se: Věra Klimšová
Foto: Petr Zmek / iZUN.eu
Podobné články
Desítky míst po celé zemi se na jeden večer s datem 27. září 2024 stanou zábavnou vědeckou laboratoří. Noc vědců zavítá do všech velkých českých měst a hravým způsobem představí vědu dětem i dospělým. Letos je program této „vědecké show“
V zeleném kampusu ČZU je řada vzácných dřevin a mezi ty nejcennější patří cedry. Je jich tu celkem osm, pět v Libosadu a tři přímo v kampusu. Jeden z nich, cedr atlaský rostoucí za Fakultou agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů,