Oblíbený studentský formát setkávání – Startup night, představil nadupaný program a spoustu zajímavých podnikatelských jmen z českého inovačního ekosystému. Mimo spontánní networking probíhalo jako obvykle „pitchování startupů“. Projekty z jednotlivých univerzit – ČZU, ČVUT, UK, VŠCHT i VŠE – si tentokrát zasoutěžily o peněžní odměnu, energii od Redbullu a využití prostor od Point One na celý semestr zdarma. Na pódiu vystoupili např. TomChai, přinášející orientální čajové chutě, Intellmaps, digitální dvojče pro správu budov a infrastruktury nebo Balance in Motion, eko-design studio zaměřené na ekologická řešení pro nové produkty, jež si tentokrát odneslo cenu večera a v současnosti se inkubuje v Point One ČZU.
Pro nadšence do seznamování byl připraven řízený speed networking, kterého se účastnilo i mnoho velmi zkušených podnikatelů a founderů. Začínající startupisté se s nimi mohli seznámit a představit si vzájemně své byznysové aktivity, kterým se věnují. Mezi hosty bylo možné potkat např. Pavlínu Louženskou (Holky z marketingu), Vojtu Ročka (Presto Ventures), Ladislava Veselého (Slevomat), Vasila Kostinu (Wrest), Jiřího Valacha (Transfer technologií UK), Petra Kopečka (CzechInvest), Michala Stefana (Dex Innovation Centrum), Viktora Holého (Longetivity Forum) a mnoho dalších founderů a lidí z ekosystému.
„Startup night je unikátní platforma pro setkávání nadaných studentů s profesionály ze startupového ekosystému. Její rostoucí obliba to jen dokazuje. Jsem moc ráda, že jsem se mohla tento rok podílet na uspořádání třetího ročníku a už se nemůžu dočkat na ten čtvrtý. Ten nás čeká na podzim 2023,“ doplňuje Pavlína Frydrychová ze Spolupracujeme a Point One, jež tento ročník zajišťovala.
A jaké byly ohlasy z řad studentů?
„Startup night patří mezi akce, jejichž formát je v ČR ve stejné cílové skupině poněkud jedinečný. Inspirativní tvůrci, zkušení lídři, investoři kreativci a další skvělí lidé. Nejvíce oceňuji neformální přátelskou atmosféru, kterou je celá akce prosycena a přirozeně vybízí k vzájemnému propojování,“ zamýšlí se Pavla Chadimová z řad studentstva.
„Akce se protáhla do pozdních nočních hodin. Lidé se bavili, networkovali a získávali nové kontakty, feedback a snad i budoucí přátelství. Bylo skvělé vidět, kolik mladých zapálených tvůrců chce měnit svět. Stavět startupové projekty není snadné, ale s touto proaktivní novou generací tvůrců se o naši budoucnost nemusíme bát,“ dodává Petr Kopeček, ředitel Odboru startupů v CzechInvestu.
Bez partnerů a spolutvůrců by to nešlo. Děkujeme všem za důvěru a těšíme se při čtvrtém pokračování na podzim 2023.
Organizátoři: Pražský Inovační Institut, Spolupracujeme, Podnikatelské a Inovační Centrum Prahy, Point One ČZU, H40, hlavní město Praha. Zapojené univerzity: Česká zemědělská univerzita v Praze, České vysoké učení technické, Univerzita Karlova, Vysoká škola chemicko-technologická, Vysoká škola ekonomická.
Petr Kopeček
Podobné články
V případě napadení se termití dělníci na sklonku života obětují a odstartují explozivní chemickou reakci. Jejím výsledkem je toxická tekutina, která znehybní a otráví protivníka. Tento obranný mechanismus termitů v podobě enzymu a jeho vlastnosti zkoumali vědci z Ústavu organické
Prestižní ocenění E.ON Energy Globe získala rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Ocenění spolu s patronkou projektu Jitkou Čvančarovou převzal Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci v roce 2015 založila. Na úspěšnosti projektu má