Oblíbený studentský formát setkávání – Startup night, představil nadupaný program a spoustu zajímavých podnikatelských jmen z českého inovačního ekosystému. Mimo spontánní networking probíhalo jako obvykle „pitchování startupů“. Projekty z jednotlivých univerzit – ČZU, ČVUT, UK, VŠCHT i VŠE – si tentokrát zasoutěžily o peněžní odměnu, energii od Redbullu a využití prostor od Point One na celý semestr zdarma. Na pódiu vystoupili např. TomChai, přinášející orientální čajové chutě, Intellmaps, digitální dvojče pro správu budov a infrastruktury nebo Balance in Motion, eko-design studio zaměřené na ekologická řešení pro nové produkty, jež si tentokrát odneslo cenu večera a v současnosti se inkubuje v Point One ČZU.
Pro nadšence do seznamování byl připraven řízený speed networking, kterého se účastnilo i mnoho velmi zkušených podnikatelů a founderů. Začínající startupisté se s nimi mohli seznámit a představit si vzájemně své byznysové aktivity, kterým se věnují. Mezi hosty bylo možné potkat např. Pavlínu Louženskou (Holky z marketingu), Vojtu Ročka (Presto Ventures), Ladislava Veselého (Slevomat), Vasila Kostinu (Wrest), Jiřího Valacha (Transfer technologií UK), Petra Kopečka (CzechInvest), Michala Stefana (Dex Innovation Centrum), Viktora Holého (Longetivity Forum) a mnoho dalších founderů a lidí z ekosystému.
„Startup night je unikátní platforma pro setkávání nadaných studentů s profesionály ze startupového ekosystému. Její rostoucí obliba to jen dokazuje. Jsem moc ráda, že jsem se mohla tento rok podílet na uspořádání třetího ročníku a už se nemůžu dočkat na ten čtvrtý. Ten nás čeká na podzim 2023,“ doplňuje Pavlína Frydrychová ze Spolupracujeme a Point One, jež tento ročník zajišťovala.
A jaké byly ohlasy z řad studentů?
„Startup night patří mezi akce, jejichž formát je v ČR ve stejné cílové skupině poněkud jedinečný. Inspirativní tvůrci, zkušení lídři, investoři kreativci a další skvělí lidé. Nejvíce oceňuji neformální přátelskou atmosféru, kterou je celá akce prosycena a přirozeně vybízí k vzájemnému propojování,“ zamýšlí se Pavla Chadimová z řad studentstva.
„Akce se protáhla do pozdních nočních hodin. Lidé se bavili, networkovali a získávali nové kontakty, feedback a snad i budoucí přátelství. Bylo skvělé vidět, kolik mladých zapálených tvůrců chce měnit svět. Stavět startupové projekty není snadné, ale s touto proaktivní novou generací tvůrců se o naši budoucnost nemusíme bát,“ dodává Petr Kopeček, ředitel Odboru startupů v CzechInvestu.
Bez partnerů a spolutvůrců by to nešlo. Děkujeme všem za důvěru a těšíme se při čtvrtém pokračování na podzim 2023.
Organizátoři: Pražský Inovační Institut, Spolupracujeme, Podnikatelské a Inovační Centrum Prahy, Point One ČZU, H40, hlavní město Praha. Zapojené univerzity: Česká zemědělská univerzita v Praze, České vysoké učení technické, Univerzita Karlova, Vysoká škola chemicko-technologická, Vysoká škola ekonomická.
Petr Kopeček
Podobné články
Katedra jazyků Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze uspořádala v rámci programu Blended Intensive Programme (BIP) mezinárodní týdenní literární kurz Literarisches Prag zaměřený na pražské německé spisovatele.
Také letos se na závěr akademického roku na České zemědělské univerzitě konala výstava bakalářských a ateliérových prací letního semestru 2024/2025, které vypracovali studenti a studentky programu Krajinářská architektura Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. V přízemí budovy MCEV II byly