Svátek má

Aneta
17°C
Light Rain
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
17°C
Light Rain
Úterý
73.5634%
03:13
Min: 10°C
992
18:45
Max: 27°C
WSW 1 m/s

Miss Agro 2022: Jen jedna může být královnou krásy, jen jeden nejsilnějším ze všech

Již v úterý 17. května 2022 se dozvíme jméno dívky, která svým půvabem, šarmem a inteligencí předčí ostatní a převezme žezlo královny krásy České zemědělské univerzity v Praze. Její volba je součástí open-air festivalu Miss Agro. Studenti ho v univerzitním kampusu pořádají od roku 1999 a letošní novinkou je souboj o titul Strong Man.

Po covidové pauze se festival Miss Agro vrací na univerzitní kampus ve velkém stylu. Má na co navázat, tradičně tady vystupovaly přední kapely naší i slovenské hudební scény a návštěvnost se pohybovala nad deset tisíc lidí. Festival už po generace organizují studenti a absolventi České zemědělské univerzity v Praze, kteří tak prezentují, jak výjimečnými schopnostmi a dovednostmi právě studenti této univerzity disponují. Kromě volby královny krásy z deseti finalistek a hudební produkce je na programu také soutěž o největšího siláka ČZU. Ten získá historicky první titul Strong Man.

Zajistit, aby tak velká akce klapla ve všech detailech, může být napínavé. Jaké pocity vládnou v organizačním týmu Miss Agro? Odpovídá jeden z hlavních organizátorů festivalu Jakub Kopecký.

Pocity jsou skvělé v celém organizačním týmu. Ohromně se po dvou zrušených ročnících těšíme, co tak dlouhá pauza přinese a jak budou návštěvníci a celá akademická obec reagovat. Ačkoliv jsme na organizaci měli oproti předchozím letům podstatně méně času, snažíme se vše připravit tak, aby návštěvník nic nepoznal a užil si to minimálně stejně jako poslední ročník 2019.

Věnujete se organizaci Miss Agro už dlouho. Jak se za ta léta změnila podoba festivalu?

Miss Agro se za 22 let historie ohromně posunula. Ať už se bavíme o velikosti akce, jejím umístění, vizuální identitě nebo celkovém charakteru. Z malé lokální recesivní akce se dnes festival posunul směrem k jednomu z největších open-air festivalů v Praze, ačkoliv si zachovává svoji unikátnost v tom, že se na realizaci podílejí výhradně studenti a absolventi univerzity.

Letos tu jsou další inovace, chybí například promenáda v plavkách…

Promenádu v plavkách jsme se po dlouhých vzájemných rozhovorech s vedením univerzity rozhodli nahradit soutěží Strong Man ČZU. Chceme tím vyvážit možnost soutěžit nejen pro dívky, ale také dát šanci našim studentům – mužům. Ti se utkají v tradičních strongmanských disciplinách, jako je ´loglift´, ´farmers´ nebo ´mrtvý tah´. Na základě dosažených výsledků pak zvolíme nejsilnějšího muže ČZU.

Co je největším lákadlem programu?

Headlinerem letošního akce bude kapela Wohnout, ale návštěvníci se mohou těšit například i na Poetiku nebo Paulieho Garanda s Kenny Roughem. Rozhodně nemohu opomenout samotnou soutěž Miss, která začíná v 16:00. A věříme, že lákadlem bude také počasí. Zatím se předpověď vyvíjí příznivě, tak si držme palce, ať vydrží!

Na co se nejvíc těšíte vy?

Rozhodně na ten adrenalin, který každá taková velká akce přináší. A taky na to, že po třech letech obnovíme tradici festivalu, který na naši alma mater neodmyslitelně patří.

Máte svoji favoritku?

Stejně jako v předchozích ročnících nechávám i letos rozhodnutí výhradně na odborné porotě složené ze zástupců univerzity. Na můj subjektivní tip se mě zeptejte po akci :-).

Po akci se pořadatele Miss Agro Jakuba Kopeckého zeptáme i na další dojmy. Teď se ale podívejme do roku 1999, kdy to všechno začalo. Tehdy celá show probíhala v prostoru slunečních hodin před Agronomickou fakultou, dnešní Fakultou potravinových a přírodních zdrojů. Historicky první vítězkou se stala Andrea Kopečná, studentka tehdejší Agronomické fakulty. „Miss Agro vymyslel náš aktivní spolužák Jiří Lejnar. Měla to být velká akce na náměstíčku před Rektorátem, která na jeden den spojí studenty a zaměstnance všech fakult na ČZU. V každém případě to tak dopadlo a bylo to skvělé, nezapomenutelné,“ vrací se Andrea ke vzpomínkám z prvního ročníku soutěže. „Celé to bylo hrozně spontánní. Byla to recese, improvizace, mělo to náboj a vtip a bavilo to určitě pořadatele, porotu i Missky. Jak se bavili programem ostatní, nemůžu posoudit, ale náměstíčko před Rektorátem bylo plné. Myslím, že atmosféra byla perfektní, bavila jsem se,“ vzpomíná na první ročník Miss Agro 1999 Andrea Kopečná.

Nové královně krásy ČZU přenechá pomyslnou korunku Miss Agro 2019 Karolína Junková z Provozně ekonomické fakulty. Kdo to bude? To se dozvíme v úterý 17. května 2022 kolem osmé hodiny večer.

Lenka Prokopová


MISS AGRO – program

14:00    RightNow

15:00    Strong Man finále

16:00    1. část soutěže Miss Agro

16:50    Paulie Garand & Kenny Rough

17:50    2. část soutěže Miss Agro

18:50    Poetika

19:50    Vyhlášení Miss Agro 2022 + Jan Nedvěd

20:45    Wohnout

 

RED BULL SAURUS

15:00 DJ              DJ Zeekee & DJ Pomo

21:00 DJ              DJ Roxtar

 

AFTERPARTY KLUB C

22:00 DJ              DJ Roxtar & DJ Zeekee

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Kontaktní informace

Česká zemědělská univerzita v Praze

Kamýcká 129

165 00 Praha – Suchdol

IČO: 60460709

DIČ: CZ60460709

ID datové schránky ČZU: 3hdj9cb

Tel. ústředna: +420 224 381 111

Materiály umístěné na tomto webu mohou být publikovány pouze se souhlasem ČZU. Informace o zpracování a ochraně osobních údajů na ČZU v Praze.
© 2021 Česká zemědělská univerzita v Praze – Všechna práva vyhrazena

Skip to content