Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Mimořádné stipendium prof. Vlčka opět putuje na Českou zemědělskou univerzitu

V úterý 5. prosince 2023 se v prostorách Rezidence primátora hl. m. Prahy konalo slavnostní předávání mimořádného stipendia prof. Vlčka. Toto ocenění poskytuje iniciativa Study in Prague každoročně zahraničním studentům pěti vysokých škol za mimořádný přínos k šíření dobrého jména univerzity. Za Českou zemědělskou univerzitu si ho tentokrát odnáší Giri Prasad Kandel z Nepálu. Ocenění mu předal prorektor pro mezinárodní vztahy prof. Michal Lošťák.

„Vyslechni každého, ale rozhoduj sám za sebe“… tímto mottem se řídí Giri Prasad Kandel, absolvent Provozně ekonomické fakulty a v současné době doktorand Fakulty tropického zemědělství v programu Udržitelný rozvoj venkova. Giri se podílí na kulturní výměně a na organizaci letních škol ČZU v Nepálu. Od roku 2015 spravuje webovou stránku Nepálská studentská společnost v České republice-Help Network, která je pro potenciální studenty vodítkem a průvodcem při výběru vysoké školy v Česku. Jako prezident International Nepalese Artists Society a viceprezident Asociace nerezidentů Nepálu v České republice také spolu s ČZU organizoval několik festivalů a kulturních výměnných programů, jejichž záměrem bylo sdílení nepálské a české kultury a umění. Jako ambasador pomáhal Study in Czechia s náborem studentů.

A co bylo pro něj samotného motivem ke studiu v České republice? „Mým snem bylo poznat svět zblízka a Čechy jsou ve střední Evropě, tak jsem si řekl, že je dobré být uprostřed, abych se toho dozvěděl co nejvíc o zbytku téhle části světa.“

Mimořádné stipendium profesora Miroslava Vlčka je formou uctění památky vedoucího katedry aplikované matematiky na Fakultě dopravní ČVUT a dlouholetého prorektora ČVUT pro zahraniční vztahy. Byl duchovním otcem a koordinátorem projektu Study in Prague, který sdružil sedm pražských veřejných vysokých škol a přilákal stovky zahraničních studentů ke studiu v Praze.

„Pro studenty je to motivace pokračovat v tom, čemu se věnují i nad rámec studia. Zároveň se mohou setkat se zahraničními kolegy, kteří sdílí jejich pohled na svět a podobné hodnoty. Vždy to jsou chvíle plné emocí a sounáležitosti,“ říká Karolína Otcová, členka marketingové skupiny Study in Prague.

Hlavním kritériem posuzování žádosti zahraničního studenta či studentky o přiznání stipendia jsou aktivity nad rámec studijních povinností, které přispívají k šíření dobrého jména ČZU jak v České republice, tak v zahraničí. Také musí prokázat aktivní zapojení do výzkumných, vzdělávacích či jiných aktivit ve prospěch dalších zahraničních studentů přispívajících k motivaci zájemců o studium v Praze a České republice. Stipendium se přiznává jako jednorázové ve výši 30 000 Kč.

Lenka Prokopová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content