Studenti z univerzit v Lublani, Opole, Madridu a Banské Bystrici diskutovali o textech ikony pražské německé literatury Franze Kafky, a také Egona Erwina Kische, Franze Werfela, Rainera Maria Rilkeho, Paula Leppina a Gustava Meyrinka. Součástí kurzu byly procházky s historickým výkladem po místech, s nimiž jsou tito spisovatelé spojeni.
Studenti navštívili místo bývalého zaměstnání Franze Kafky, budovu tehdejší Dělnické úrazové pojišťovny pro Království české (Arbeiter-Unfall-Versicherungs-Anstalt für das Königreich Böhmen), Muzeum Franze Kafky a Zlatou uličku, v níž Franz Kafka psal. Vzhledem k tomu, že většina těchto pražských spisovatelů byla židovského původu, na programu byla i návštěva památníku Terezín.
Cílem kurzu bylo seznámit zahraniční studenty germanistiky s kulturním dědictvím pražské německé literatury, které vytváří současný obraz Prahy a patří k urbánní kultuře hlavního města České republiky.
Zdroj: PEF



Podobné články
Také letos se na závěr akademického roku na České zemědělské univerzitě konala výstava bakalářských a ateliérových prací letního semestru 2024/2025, které vypracovali studenti a studentky programu Krajinářská architektura Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. V přízemí budovy MCEV II byly
Moderní vzdělávací a výzkumné centrum zaměřené na tropické a subtropické užitkové rostliny. To je Botanická zahrada Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze, disponující unikátními skleníkovými expozicemi s bohatými sbírkami užitkových rostlin z celého světa. Zahrada zároveň slouží jako