Svátek má

Radomír
16°C
Clear sky
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
16°C
Clear sky
Neděle
85%
02:58
Min: 13°C
994
19:15
Max: 28°C
SSW 0 m/s

Lesníci a dřevaři v Americkém centru v Praze

Od semínka k dokonalosti je název výstavy, která bude až do 20. června zdarma k vidění v Americkém centru Velvyslanectví USA v Praze. Představuje aktivity Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity ve velkoformátových fotografiích a artefaktech vztahujících se k lesnictví a využití dřeva.

Výstava je paralelou k projektu American Framing v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze, kam byla převezena z Bienále architektury v Benátkách,“ sdělila kulturní atašé Velvyslanectví USA v Praze paní Natalie D. Wilkins.

Návštěvník se postupně seznámí s cestou dřeva od semínka přes pěstování lesa za využití moderních technologií a aktuálních vědeckých poznatků až po těžbu a využití dřeva k uhlíkově neutrálním výrobkům a stavbám budoucnosti. Slavnostní vernisáž výstavy proběhla ve středu 18. května za účasti odborné i laické veřejnosti, včetně zástupců politického spektra.

„Tato výstava je jednou z mnoha našich aktivit, jejichž prostřednictvím komunikujeme s veřejností. Vysvětlujeme, že lesní porosty plní v naší krajině mnoho funkcí a jsou důležité pro kvalitu života lidí. Mají schopnost zadržovat vodu, ochlazovat krajinu a poskytovat další ekosystémové služby. Les je také zdrojem jedinečné trvale obnovitelné přírodní suroviny – dřeva. Dřevo a výrobky z něj mají velký přínos ve spojitosti např. s vázáním oxidu uhličitého, klimatickou změnou, šetrným, udržitelným a zdravým bydlením. Úkolem lesníků je zajistit k přírodě šetrné hospodaření s lesy, které budou klimaticky odolné, stabilní a budou plnit všechny funkce, které od nich veřejnost vyžaduje,“ uvedl děkan Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze profesor Róbert Marušák a dodal: „Srdečně tak všechny zvu k návštěvě této unikátní výstavy Od semínka k dokonalosti.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Kontaktní informace

Česká zemědělská univerzita v Praze

Kamýcká 129

165 00 Praha – Suchdol

IČO: 60460709

DIČ: CZ60460709

ID datové schránky ČZU: 3hdj9cb

Tel. ústředna: +420 224 381 111

Materiály umístěné na tomto webu mohou být publikovány pouze se souhlasem ČZU. Informace o zpracování a ochraně osobních údajů na ČZU v Praze.
© 2021 Česká zemědělská univerzita v Praze – Všechna práva vyhrazena

Skip to content