Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Lesníci a dřevaři v Americkém centru v Praze

Od semínka k dokonalosti je název výstavy, která bude až do 20. června zdarma k vidění v Americkém centru Velvyslanectví USA v Praze. Představuje aktivity Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity ve velkoformátových fotografiích a artefaktech vztahujících se k lesnictví a využití dřeva.

Výstava je paralelou k projektu American Framing v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze, kam byla převezena z Bienále architektury v Benátkách,“ sdělila kulturní atašé Velvyslanectví USA v Praze paní Natalie D. Wilkins.

Návštěvník se postupně seznámí s cestou dřeva od semínka přes pěstování lesa za využití moderních technologií a aktuálních vědeckých poznatků až po těžbu a využití dřeva k uhlíkově neutrálním výrobkům a stavbám budoucnosti. Slavnostní vernisáž výstavy proběhla ve středu 18. května za účasti odborné i laické veřejnosti, včetně zástupců politického spektra.

„Tato výstava je jednou z mnoha našich aktivit, jejichž prostřednictvím komunikujeme s veřejností. Vysvětlujeme, že lesní porosty plní v naší krajině mnoho funkcí a jsou důležité pro kvalitu života lidí. Mají schopnost zadržovat vodu, ochlazovat krajinu a poskytovat další ekosystémové služby. Les je také zdrojem jedinečné trvale obnovitelné přírodní suroviny – dřeva. Dřevo a výrobky z něj mají velký přínos ve spojitosti např. s vázáním oxidu uhličitého, klimatickou změnou, šetrným, udržitelným a zdravým bydlením. Úkolem lesníků je zajistit k přírodě šetrné hospodaření s lesy, které budou klimaticky odolné, stabilní a budou plnit všechny funkce, které od nich veřejnost vyžaduje,“ uvedl děkan Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze profesor Róbert Marušák a dodal: „Srdečně tak všechny zvu k návštěvě této unikátní výstavy Od semínka k dokonalosti.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content