
Jakube, tohle vítězství musela být obrovská radost. Jak to vidíte zpětně?
Vlastně to není jen mé vítězství. Jel jsem s kamarádkou, se kterou se dobře znám, a to je v tomto závodě hodně důležité. Myslím, že jsme vyhráli hlavně díky střelbě. Oba jsme předvedli to nejlepší, co umíme. Už od prvního kola jsme byli na čele a s každou zastávkou na střelnici jsme náskok navyšovali. A do posledního kola jsem vyjížděl s náskokem přes jednu minutu. Byl to až neuvěřitelný závod a jsem moc rád, že jsem si domů odvezl cenný kov.
Jak se vám na univerziádě závodilo?
Závodů bylo hodně a bylo potřeba rozvrhnout síly. V tom prvním jsem skočil čtvrtý, mrzelo mě to, ale i tak je to krásný výsledek. Brambora taky dobrá :). Pak jsem si spravil chuť vítězstvím ve smíšené štafetě. Skvělý závod, vše sedlo, jak mělo. Další byl sprint. Já obecně sprinty moc rád nemám, tak jsem věděl, že potřebuji pouze dobrou pozici do stíhačky na další den.
Ve stíhačce jsem nechal všechny síly, co jsem měl, a obsadil sedmé místo, se kterým jsem spokojený. Na poslední závod jsem už bohužel fyzicky neměl a mohl jsem pouze ukázat kvalitní střelbu. V celkovém součtu jsme tam při závodech najezdili šedesát kilometrů, což je slušná porce.
Atmosféra v Lake Placid musela být báječná.
Skvělá, všichni na nás byli milí a chtěli si povídat. Nebydleli jsme přímo v Lake Placid, ale na kolejích Paul Smith vzdálených třicet minut jízdy spolu se sportovci některých dalších disciplín. Dohromady jsme si to moc užili a poznali spoustu nových přátel.
A vaše nejcennější dojmy?
Složitá otázka… Jet cílovou rovinku s českou vlajkou nad hlavou bych přál zažít každému. Pak asi zprávy a gratulace od všech známých, kamarádů a přítomných. Každý den byl něčím výjimečný a budu dlouho vzpomínat, co všechno jsme tam prožili. Univerziáda by se měla pořádat každý rok.
Ptala se: Lenka Prokopová
Podobné články
Přírodní rezervace Fakulty životního prostředí ČZU V Bahnách na Rakovnicku se po zimě probouzí k životu. Pokud jste ji navštívili v časném jaře, ještě, než vyrostlo listí, jistě jste nepřehlédli zvláštně upravené kmeny bříz a topolů.
Týmy z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze, Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze a ALKA Wildlife zahájily společně s partnery z Německa inovativní a prakticky orientovaný projekt „BIBOB“, jehož cílem je zkoumat roli bobrů v