Svátek má

Veronika
-6°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
-6°C
Broken clouds
Úterý
85%
06:27
Min: -8°C
1012
16:06
Max: -1°C
N 1 m/s

Jak se žije v Nepálu s pandemií

Prostřednictvím dokumentární filmové tvorby ukázali vědci z České zemědělské univerzity v Praze druhotné dopady pandemie koronaviru na příkladu Nepálu.

V polovině loňského roku natočili pracovníci ČZU Ing. Hynek Roubík, Ph.D. a prof. RNDr. Michal Hejcman, Ph.D. et Ph.D. ve spolupráci s METCENAS, o.p.s. a Namaste Nepal z.s. dokumentární film o dopadech koronavirové krize nazvaný „Jak se žije v Nepálu s pandemií“.

Na rozdíl od jiných pandemií v historii způsobila rychlé politické reakce, jejichž velmi složité a široké sociální, ekonomické a environmentální dopady jsou větší než ty, které vyplývají přímo ze zdravotního problému způsobeného virem. Obdobně jsme toho svědky nyní i u nás.

Omezení v rozvojových zemích měla ale obrovský dopad i na život místních lidí. Zatímco pandemie vyvolaná onemocněním Covid-19 přinesla Evropanům v roce 2020 jako druhotný efekt pouze snížení komfortu, pro Nepál to byl hlad a nárůst chudoby. Hospodářská a sociální nerovnost a nestabilita se obecně zvyšují, někde dokonce extrémně. Nepřiměřeně byly zasaženy různé sektory, nejvíce v oblasti vzdělávání, cestovního ruchu, dopravy a péče o seniory.

Dokumentární film byl k zhlédnutí například v rámci Academia Film Olomouc nebo ČZU Film Festu.

Hynek Roubík

 

OBRÁZEK

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content