Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Jak se žije v Nepálu s pandemií

Prostřednictvím dokumentární filmové tvorby ukázali vědci z České zemědělské univerzity v Praze druhotné dopady pandemie koronaviru na příkladu Nepálu.

V polovině loňského roku natočili pracovníci ČZU Ing. Hynek Roubík, Ph.D. a prof. RNDr. Michal Hejcman, Ph.D. et Ph.D. ve spolupráci s METCENAS, o.p.s. a Namaste Nepal z.s. dokumentární film o dopadech koronavirové krize nazvaný „Jak se žije v Nepálu s pandemií“.

Na rozdíl od jiných pandemií v historii způsobila rychlé politické reakce, jejichž velmi složité a široké sociální, ekonomické a environmentální dopady jsou větší než ty, které vyplývají přímo ze zdravotního problému způsobeného virem. Obdobně jsme toho svědky nyní i u nás.

Omezení v rozvojových zemích měla ale obrovský dopad i na život místních lidí. Zatímco pandemie vyvolaná onemocněním Covid-19 přinesla Evropanům v roce 2020 jako druhotný efekt pouze snížení komfortu, pro Nepál to byl hlad a nárůst chudoby. Hospodářská a sociální nerovnost a nestabilita se obecně zvyšují, někde dokonce extrémně. Nepřiměřeně byly zasaženy různé sektory, nejvíce v oblasti vzdělávání, cestovního ruchu, dopravy a péče o seniory.

Dokumentární film byl k zhlédnutí například v rámci Academia Film Olomouc nebo ČZU Film Festu.

Hynek Roubík

 

OBRÁZEK

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content