Svátek má

Rostislav
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Hurá na hory! Navzdory počasí se zimní lyžařské kurzy vydařily

V období od ledna do března pořádá Katedra tělesné výchovy každý rok zimní lyžařské kurzy pro studenty České zemědělské univerzity. Ani letošní mírná zima tuto tradici nepřekazila. Po skončení zimního semestru studenti jako vždy vyrazili na hory, stejně jako se v létě rozjedou do hor a na divoké řeky. Sportovní kurzy patří od samého založení vysokých škol k základním sportovním aktivitám vysokoškolských studentů.

Letos uspořádala Katedra tělesné výchovy devět zimních kurzů a zúčastnilo se jich na 320 studentů. Výběr lyžařských středisek zahrnuje svou náročností terény pro všechny kategorie lyžařů. Pohodoví a rekreační lyžaři si zvolili především kurzy v českých horách a na výběr měli Pec pod Sněžkou nebo Deštné v Orlických horách. Zdatní lyžaři vyjížděli na zahraniční kurzy v Savojských Alpách nebo na Slovensko do Nízkých Tater. Ve Francii navštívili jedno z největších lyžařských středisek v Evropě, vyhlášené Trois Vallées se šesti sty kilometry sjezdovek, na Slovensku pak známé lyžařské středisko Jasná pod Chopkom. Jeden lyžařský kurz byl zaměřen speciálně na běžecké lyžování a uskutečnil se na školní chatě v Janově v Jizerských horách, kde studenti běhali po trasách Jizerské padesátky.


Náplní lyžařských kurzů je samozřejmě hlavně lyžování a pohyb na čerstvém vzduchu, ale zároveň se studenti v rámci přednášek dozvědí i něco o výuce techniky lyžování, o lyžařském vybavení a mazání lyží nebo o bezpečném pohybu na horách. Součástí kurzů jsou večery na horských chatách ve společnosti vrstevníků. Mnoho studentů na kurzech najde nové přátele a rádi se na ně vracejí po celou dobu studia. V minulosti byly zimní i letní kurzy povinné a dával se za ně zápočet. Dnes jsou dobrovolnou studentskou aktivitou, pouze na Fakultě životního prostředí mají studenti navazujícího studia jeden sportovní kurz v programu.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content