Svátek má

Zbyněk
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Fakulta lesnická a dřevařská pomáhá zoologickým zahradám

Pomáhat v této nelehké době je potřebné. Víme to i my. Jelikož je naše fakulta hodně spjatá se zvířaty, rozhodli jsme se pomoci právě jim. Pandemie Covidu-19 zasáhla všechna odvětví. Zoologické zahrady kvůli vládním opatřením ztratily příjmy ze vstupného, které slouží na péči o zvířata. Proto jsme pomoc směřovali právě dvěma zoologickým zahradám v České republice.

Adopce losa ze ZOO Praha

Fakuta lesnická a dřevařská ČZU v Praze se rozhodla podpořit a adoptovat na rok jedno ze zvířat Zoo Praha a současně tuto aktivitu spojit s hlasováním sledovatelů fakultního facebookového profilu. Vybrány byly čtyři druhy zvířat, které jsou určitým způsobem spojené s Českou republikou – vlk eurasijský, los evropský, čáp černý a zubr evropský. O tom, které zvíře naše fakulta nakonec adoptuje, rozhodlo hlasování na facebookovém profilu FLD. Hlasování probíhalo v listopadu minulého roku a zapojilo se do něj téměř 900 fanoušků. Jednoznačným vítězem se stal los s celkovým počtem 459 hlasů, který tak získal o 157 hlasů víc než vlk na druhém místě. Pro rok 2021 se tak zvířecím symbolem fakulty stal los evropský.

 

V dubnu s FLD pro dobrou věc

Jelikož stále nemůžeme pořádat akce pro studenty, absolventy, pedagogy a všechny, kteří mají naši Fakultu lesnickou a dřevařskou rádi, rozhodli jsme se se všemi spojit jinou cestou. Uspořádali jsme sportovní výzvu, protože právě sport nám v této online době, kdy všichni sedí pouze za svými monitory, může pomoci od bolestí hlavy a dalších problémů. V rámci výzvy FLD, do které se mohl zapojit každý, jsme si dali za cíl uběhnout 10 000 km a nacvičit 1000 hodin. Odměnou za tento splněný cíl byl kromě dobrého pocitu z protažení těla i fakt, že fakulta po jeho dosažení adoptovala na rok buvola kaferského ze Zoo Dvůr Králové.

V rámci kilometrů účastníci soutěže nejčastěji běhali, jezdili na kole, na koni a také díky hezkému počasí na kolečkových bruslích. Zúčastnilo se i několik milovníků zimních sportů, kteří byli na běžkách nebo se věnovali skialpinismu.  Hodiny zase byly plněny díky józe, posilování, volejbalu nebo dokonce horolezení. Účastníci po každé sportovní aktivitě svůj výkon zapisovali do tabulky, která v rámci výsledků měla 1400 jedinečných sportovních záznamů. Všem se podařilo dohromady nasportovat 11 232 km a nacvičit 670 hodin. Cíl kilometrů jsme dokonce přesáhli, a i když nebyl náš hodinový cíl zcela naplněn, buvola jsme ze Zoo Dvůr Králové adoptovali, jelikož snaha všech byla opravdu obrovská.

Jsme velice rádi, že fakultní heslo Společně pro dobrou věc, které využíváme v běhu Vltava Run, není jen heslo. Všem zapojeným účastníkům děkujeme, společně jsme to zvládli.

Ing. Monika Löwe

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content