Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Evropský kongres ochranářské biologie přivede do Prahy světové experty. Tématům ochranářů dominuje válečný konflikt

Česká zemědělská univerzita v Praze bude od 22. do 26. srpna hostit vrcholnou akci ochranářské biologie nazvanou European Congress of Conservation Biology (ECCB). Univerzitní kampus se na několik dní stane středobodem expertů, kteří se na sympoziích, diskusních panelech a workshopech budou věnovat výzvám, jimž příroda a její ochrana čelí nejen v evropském, ale i světovém měřítku. Kongres se nemůže vyhnout aktuálnímu válečnému konfliktu na Ukrajině, proto bude jeden celý diskusní panel věnován situaci na východní hranici EU za účasti ukrajinské náměstkyně ministra životní prostředí a přírodních zdrojů Iryny Stavčukové nebo odborníků z Bělověžského národního parku, dotčeného výstavbou bariéry na hranici s Běloruskem. Kongres je oficiální akcí českého předsednictví EU a pořádá jej Society for Conservation Biology (SCB) se svou komunitou pěti tisíc členů z více než 140 zemí světa ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze.

Krize světové biodiverzity, vliv války na ochranu přírody, udržitelné zemědělství podporující lokální biodiverzitu, návrat velkých šelem nebo koncepce budoucí ochrany přírody v rámci EU po roce 2020 jsou jen výčtem témat, kterým se budou věnovat specialisté během téměř čtyřiceti sympozií napříč celým kongresovým týdnem. Diskusní panely nazvané V časech války a hraničních zdí a Budoucnost ochrany přírody – budoucnost pro nás jsou naplánovány na čtvrteční večer, respektive páteční odpoledne.

Plenární přednášky přednesou expertka na ekonomiku životního prostředí Eszter Kelemenová (Maďarsko), specialistka na populační biologii a genetiku Zuzana Münzbergová (Česko), odborník na velké šelmy Luigi Boitani (Itálie) a specialista na klimatickou změnu a bývalý europoslanec Anders Wijkman (Švédsko). Mezi dalšími přednášejícími je např. William Sutherland, profesor v oboru biologie ochrany přírody na University of Cambridge (Velká Británie), který se zabývá zlepšením účinnosti ochranářské praxe.

ECCB pořádá Society for Conservation Biology (SCB), kterou v roce 1986 založili velikáni světové ochrany přírody E.O. Wilson, Thomas Lovejoy, a Michael Soulé. Komunitu SCB tvoří na pět tisíc členů profesionálů a odborníků z více než 140 zemí světa. V Praze se kongres koná s odstupem 13 let podruhé.  Na kongres je zaregistrováno cca 800 účastníků ze 45 zemí celého světa.

Záštitu nad kongresem převzali Ministerstvo životního prostředí ČR, ministr zemědělství ČR Zdeněk Nekula a rektor České zemědělské univerzity v Praze prof. Petr Sklenička.

Další informace a podrobný program: www.eccb2022.eu

Tomáš Jůnek, FŽP

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content