Svátek má

Blažej
1°C
Mix snow/rain
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
1°C
Mix snow/rain
Pátek
91%
06:33
Min: 1°C
993
15:59
Max: 6°C
SW 3 m/s

E-zdroje z gauče

Nejnovější vědecké články, odborné i populárně-naučné knihy, to vše lze nalézt v e-zdrojích známých také pod názvem EIZ nebo odborné databáze, ke kterým je možné již ve většině případů přistupovat vzdáleně z pohodlí domova bez nutnosti fyzické návštěvy knihovny.

Česká zemědělská univerzita na tyto e-zdroje vynakládá nemalé finanční prostředky a studenti o jejich existenci nemají často velké povědomí. Na přelomu října a listopadu se proto v Knihovně ČZU uskutečnila celotýdenní akce „E-zdroje z gauče“, jejímž cílem bylo zpopularizovat jejich využití mezi studenty i pedagogy.

Její součástí bylo šest živých přednášek zaměřených na vyhledávání v konkrétních odborných databázích. Přednášeli tři externí lektoři, zástupci společností EBSCO, Elsevier a Moody´s Analytics. Jejich přednášky byly nahrávány a jsou dostupné na kanále Youtube Knihovny ČZU. Díky zkušebním přístupům měli studenti i pedagogové možnost nahlédnout do třech nových e-zdrojů. Během kontaktní kampaně se studenti také mohli po celý týden zastavit u informačního stánku před prostorem výpůjčního pultu a zeptat se na cokoliv, co je k problematice e-zdrojů zajímá. Ke zviditelnění této akce přispěla mimo jiné i doprovodná soutěž, jejíž součástí bylo vyplnění krátkého dotazníku. Z respondentů pak bylo vylosováno deset šťastných výherců. Ceny věnovaly obchodní společnosti, u kterých Knihovna ČZU e-zdroje nakupuje. Zpětná vazba získaná z dotazníků je pro zaměstnance Knihovny cenný zdroj informací a bude do budoucna sloužit ke zlepšování nabízených služeb v oblasti e-zdrojů.

Mgr. Adéla Lorente

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content