Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Nejnovější vědecké články, odborné i populárně-naučné knihy, to vše lze nalézt v e-zdrojích známých také pod názvem EIZ nebo odborné databáze, ke kterým je možné již ve většině případů přistupovat vzdáleně z pohodlí domova bez nutnosti fyzické návštěvy knihovny.

Česká zemědělská univerzita na tyto e-zdroje vynakládá nemalé finanční prostředky a studenti o jejich existenci nemají často velké povědomí. Na přelomu října a listopadu se proto v Knihovně ČZU uskutečnila celotýdenní akce „E-zdroje z gauče“, jejímž cílem bylo zpopularizovat jejich využití mezi studenty i pedagogy.

Její součástí bylo šest živých přednášek zaměřených na vyhledávání v konkrétních odborných databázích. Přednášeli tři externí lektoři, zástupci společností EBSCO, Elsevier a Moody´s Analytics. Jejich přednášky byly nahrávány a jsou dostupné na kanále Youtube Knihovny ČZU. Díky zkušebním přístupům měli studenti i pedagogové možnost nahlédnout do třech nových e-zdrojů. Během kontaktní kampaně se studenti také mohli po celý týden zastavit u informačního stánku před prostorem výpůjčního pultu a zeptat se na cokoliv, co je k problematice e-zdrojů zajímá. Ke zviditelnění této akce přispěla mimo jiné i doprovodná soutěž, jejíž součástí bylo vyplnění krátkého dotazníku. Z respondentů pak bylo vylosováno deset šťastných výherců. Ceny věnovaly obchodní společnosti, u kterých Knihovna ČZU e-zdroje nakupuje. Zpětná vazba získaná z dotazníků je pro zaměstnance Knihovny cenný zdroj informací a bude do budoucna sloužit ke zlepšování nabízených služeb v oblasti e-zdrojů.

Mgr. Adéla Lorente

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content