Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

CZU Welcome Centre představilo Velikonoce zahraničním vědcům České zemědělské univerzity

Jednoho slunečného pátečního odpoledne, uprostřed očekávání blížícího se velikonočního období, ožila Knihovna České zemědělské univerzity pulzující energií různých sbližujících se kultur. Mezinárodní vědci a někteří doktorandi se zde sešli na pozvání Welcome Centra, aby oslavili Velikonoce českým způsobem a ponořili se do tradic a chutí těchto svátků. Velikonoční slavnosti si mohli užít i nejmladší vědci – děti zahraničních akademiků, kteří na univerzitě v současné době působí.

Nebylo to jen o ochutnávání velikonočních dobrot, jako jsou mazanec, beránek nebo velikonoční nádivka, které připravily členky týmu Welcome Centra. Byla to i skvělá příležitost poznat nové přátele a popovídat si s kolegy z různých fakult. Welcome Centrum naplánovalo spoustu tematických aktivit, které si každý mohl vyzkoušet.

Hlavní pozornost se upínala k tradičním metodám barvení velikonočních vajec, česky známých jako kraslice. Pod vedením paní Ivy měli všichni možnost naučit se umění barvení kraslic voskem, technice opředené staletou tradicí. Mnozí tuto techniku vyzkoušeli a vytvořili krásná barevná vajíčka. Nechyběly ani další aktivity, například zdobení perníčků nebo výroba originálních pomlázek.

Jednou z nejzajímavějších částí programu byla ukázka svérázné české velikonoční tradice pletení pomlázky z vrbového proutí. S pomocí Ing. Mikuláše Joska, nového vedoucího Oddělení mezinárodních vztahů, se naši zahraniční vědci naučili splést osm vrbových větví a ozdobit je barevnými stuhami.

Na závěr proběhla prezentace vysvětlující význam jednotlivých velikonočních tradic s nahlédnutím do české kultury. Po prezentaci se všichni zapojili do kvízu a na jeho vítěze čekaly skvělé velikonoční ceny.

Byl to fantastický den plný zábavy a nových zážitků. Všichni zúčastnění se skvěle bavili a měli možnost si domů odnést mnoho vlastnoručně vyrobených pokladů. Doufáme, že toto setkání všem posloužilo k lepšímu pochopení českých velikonočních tradic a že jim pomůže ještě více si užít čas strávený v této krásné zemi.

Alena Gentile

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content