Nebylo to jen o ochutnávání velikonočních dobrot, jako jsou mazanec, beránek nebo velikonoční nádivka, které připravily členky týmu Welcome Centra. Byla to i skvělá příležitost poznat nové přátele a popovídat si s kolegy z různých fakult. Welcome Centrum naplánovalo spoustu tematických aktivit, které si každý mohl vyzkoušet.
Hlavní pozornost se upínala k tradičním metodám barvení velikonočních vajec, česky známých jako kraslice. Pod vedením paní Ivy měli všichni možnost naučit se umění barvení kraslic voskem, technice opředené staletou tradicí. Mnozí tuto techniku vyzkoušeli a vytvořili krásná barevná vajíčka. Nechyběly ani další aktivity, například zdobení perníčků nebo výroba originálních pomlázek.
Jednou z nejzajímavějších částí programu byla ukázka svérázné české velikonoční tradice pletení pomlázky z vrbového proutí. S pomocí Ing. Mikuláše Joska, nového vedoucího Oddělení mezinárodních vztahů, se naši zahraniční vědci naučili splést osm vrbových větví a ozdobit je barevnými stuhami.
Na závěr proběhla prezentace vysvětlující význam jednotlivých velikonočních tradic s nahlédnutím do české kultury. Po prezentaci se všichni zapojili do kvízu a na jeho vítěze čekaly skvělé velikonoční ceny.
Byl to fantastický den plný zábavy a nových zážitků. Všichni zúčastnění se skvěle bavili a měli možnost si domů odnést mnoho vlastnoručně vyrobených pokladů. Doufáme, že toto setkání všem posloužilo k lepšímu pochopení českých velikonočních tradic a že jim pomůže ještě více si užít čas strávený v této krásné zemi.
Alena Gentile













Podobné články
Moderní vzdělávací a výzkumné centrum zaměřené na tropické a subtropické užitkové rostliny. To je Botanická zahrada Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze, disponující unikátními skleníkovými expozicemi s bohatými sbírkami užitkových rostlin z celého světa. Zahrada zároveň slouží jako
Podle aktuální zprávy Copernicus Climate Change Service patřilo letošní jaro v severozápadní Evropě mezi nejsušší za poslední desetiletí. Květen byl navíc druhý nejteplejší v historii měření. V kombinaci s dlouhodobým nedostatkem srážek to způsobilo výrazný pokles půdní vlhkosti, průtoků a