Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Česká zemědělská univerzita zve na týden plný inspirace a nových poznatků

Od roku 2008 se po celém světě slaví Týden otevřeného přístupu (tzv. Open Access Week), jehož cílem je rozšířit povědomí o otevřeném přístupu. ČZU se i letos s hrdostí přidává k oslavě v rámci unikátní akce Open Science Week 2023. Koná se ve dnech 16.–20. října 2023, každý den v jiném městě a s jiným tématem.

Podrobný program a více informací naleznete na webových stránkách Asociace knihoven vysokých škol ČR, která tuto akci zaštiťuje. Zde se také můžete registrovat na jednotlivé dny.

Open Access Week je týden nabitý tématy spojenými s otevřenou vědou (Open Science), správou výzkumných dat (Research Data Management), otevřeným přístupem (Open Access), občanskou vědou (Citizen Science) a právními aspekty otevřené vědy. Instituce z celé republiky poprvé spojily své síly, aby nabídly jedinečný zážitek napříč českými městy.

Každý den přinese jiný pohled na svět otevřené vědy. Vše odstartuje v Praze (Open Science, jak začít?) a bude pokračovat v Ostravě (Správa výzkumných dat), Brně (Otevřená věda a právo: Jak se neztratit v džungli?), Liberci (Open Access: i v dobrém časopise je možné publikovat zdarma) a celá akce se završí v Olomouci (Ozvěny Open Science a Citizen Science ve vědecké komunitě). Můžete se těšit na české i mezinárodními řečníky, praktické ukázky, sdílení bohatých zkušeností a živé diskuse.

Připojte se online nebo přijďte osobně. Připravte se na nezapomenutelný týden plný inspirace a nových poznatků o otevřené vědě, který přináší Asociace knihoven vysokých škol ČR (AKVŠ) ve spolupráci s ČZU a dalšími institucemi.

Kristýna Zychová

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content