Svátek má

Rudolf
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Oslava letošní sklizně v Lánech

První dožínky v novodobé historii České zemědělské univerzity pořádají v pátek 8. září 2023 v areálu v Lánech Statky ČZU. Tento den proběhne ve znamení tradiční oslavy úrody a všech, kteří se o ni zasloužili. Bohatý program je zárukou dobré zábavy pro všechny generace.

Dožínky jsou i příležitostí seznámit se podrobněji s činností České zemědělské univerzity v Praze v praxi. Kromě ukázek zemědělské techniky a zvířat, mezi nimiž najdeme plemena jerseyského a holštýnského skotu a také Českou červinku, jejíž genovou rezervu zajišťují právě Statky ČZU, je připravena také prezentace aktivit České zemědělské univerzity. Představí se zde další dva univerzitní podniky, Lesy ČZU a Vinařství ČZU, které nabídne prodej vín ze své produkce. Zvídavé návštěvníky potěší ukázky aktivit lesní pedagogiky, ty nejmenší pak dětská kreativní dílna.

Nebyly by to dožínky bez vydatného občerstvení, hudebního programu a tanečních a pěveckých vystoupení. Všichni jsou srdečně zváni!

Program ZDE

Statky ČZU vznikly v roce 1960 z původního statku Kanceláře prezidenta Československé republiky v Lánech. Základem bývalého statku Kanceláře prezidenta bylo hospodářství Lány o výměře 240 hektarů zemědělské půdy a poplužní dvůr Ploskov o výměře 100 hektarů zemědělské půdy. Tyto dva celky vznikly kolem roku 1850 a byly součástí křivoklátského panství, které do roku 1921 vlastnila rodina Fürstenbergů, a v roce 1921 byly prodány nově vzniklému Československému státu. Zámek Lány a přilehlé lesy slouží i nyní jako odpočinkové sídlo prezidenta republiky. Statky ČZU v současné době hospodaří na 2800 hektarech zemědělské půdy a cca 90 hektarů tvoří půda nezemědělská. Přibližně 58 % výměry je půda univerzitní a zbývající část je pronajata od soukromých vlastníků.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content