Svátek má

Zbyněk
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Česká zemědělská univerzita rychle stoupá vzhůru v žebříčku ARWU

O dvě stovky míst postoupila Česká zemědělská univerzita v Praze v Šanghajském žebříčku, pokud jde o hodnocení kvality vědecké práce světových univerzit. V konkurenci českých univerzit se umístila na třetí až čtvrté pozici.

Šanghajský žebříček (Academic Ranking of World Universities) založil nejnovější hodnocení vědecké práce světových univerzit na šesti indikátorech: počet nositelů a nositelek Nobelovy ceny a Fieldsovy medaile (ti, kteří absolvovali, a ti, kteří na univerzitě pracují), počet článků v časopisech Nature a Science, počet vysoce citovaných autorů a autorek, počet článků indexovaných ve Web of Knowledge, vědecká výkonnost přepočtená na osobu.

Česká zemědělská univerzita se v tomto žebříčku, existujícím od roku 2003, poprvé objevila mezi tisíci nejlepšími v roce 2018, a to na 901.–1000. místě. Tehdy skončila v rámci České republiky na sdíleném 5. místě ze sedmi univerzit. V roce 2023 je již ČZU světově na 601.–700. místě a v ČR na sdíleném 3. místě ze šesti českých univerzit umístěných v první tisícovce. Celkově bylo hodnoceno na 3000 univerzit.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content