Šanghajský žebříček (Academic Ranking of World Universities) založil nejnovější hodnocení vědecké práce světových univerzit na šesti indikátorech: počet nositelů a nositelek Nobelovy ceny a Fieldsovy medaile (ti, kteří absolvovali, a ti, kteří na univerzitě pracují), počet článků v časopisech Nature a Science, počet vysoce citovaných autorů a autorek, počet článků indexovaných ve Web of Knowledge, vědecká výkonnost přepočtená na osobu.
Česká zemědělská univerzita se v tomto žebříčku, existujícím od roku 2003, poprvé objevila mezi tisíci nejlepšími v roce 2018, a to na 901.–1000. místě. Tehdy skončila v rámci České republiky na sdíleném 5. místě ze sedmi univerzit. V roce 2023 je již ČZU světově na 601.–700. místě a v ČR na sdíleném 3. místě ze šesti českých univerzit umístěných v první tisícovce. Celkově bylo hodnoceno na 3000 univerzit.
Podobné články
V italském Rodanu se v polovině června konal 22. ročník mezinárodní soutěže autonomních zemědělských robotů Field Robot Event 2025. Robotický tým České zemědělské univerzity se v evropské konkurenci umístil na stříbrné pozici. Soutěž uspořádaly AirLab z Milánské polytechniky ve spolupráci
Klíšťat v Česku v posledních letech kvůli změnám klimatu přibývá a šíří se do vyšších nadmořských výšek. Jak ale ukázal vědecký výzkum vedený Johanou Alaverdyan z Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze, jejich počty dokážou velmi účinně snižovat velcí kopytníci.