Svátek má

Zita
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Česká zemědělská univerzita posiluje pověst Prahy jako města vzdělanosti

Pod hlavičkou iniciativy Study in Prague rozvíjí ČZU spolupráci se středoškolskými poradci, kteří pro své studenty hledají možnosti univerzitního vzdělávání s programy v angličtině. Na podzim se uskutečnila návštěva zahraničních poradců v Suchdole, nyní zástupci ČZU vyjíždějí na mezinárodní školy sídlící v Čechách. V únoru zavítali do Open Gate School v Říčanech (na snímku), na jaře se chystají na International School of Prague v Nebušicích.

Spolupráce se středoškolskými poradci, která je na zahraničních univerzitách běžnou praxí, se pomalu začíná rozjíždět i u nás. Česká zemědělská univerzita je v tomto směru velmi aktivní a neváhá se chopit iniciativy, jakmile se k tomu naskytne příležitost. Například vloni na podzim pozvala do Prahy středoškolské poradce z různých zemí.

„Ukázali jsme jim kampus včetně prostor pro praktickou výuku studentů, např. demonstrační a pokusnou stáj nebo pivovar, kde se vaří oblíbený Suchdolský Jeník. Prezentovali jsme nabídku studijních programů v angličtině a pozvali k diskusi naše zahraniční studenty z různých fakult a zemí. Přímo od pramene se tak poradci mohli dozvědět, jaké to je být zahraničním studentem ČZU, což velmi uvítali,“ říká Mikuláš Josek z Oddělení mezinárodních vztahů ČZU a dodává: „Oni hledají alternativu prestižních západoevropských univerzit a my jim chceme Prahu představit jako rovnocenného partnera.“

Spolupráce se nadějně rozvíjí také s mezinárodními školami působícími u nás. Počátkem února zástupci ČZU navštívili Open Gate School u Říčan a představili zdejším studentům možnost pokračovat ve studijních programech v angličtině, aniž by museli pátrat v nabídce zahraničních univerzit.

„To je další cesta, kterou se chceme ubírat při náboru studentů se zájmem o naše programy,“ připomíná Karolína Otcová z Odboru vnějších vztahů ČZU. „Na této mezinárodní škole vesměs studují Češi, kteří preferují studium v angličtině. Táhne je to do zahraničí, ale když se dozvědí, že máme anglické programy a že mohou vyjet na stáž, je to pro ně zajímavé. Pro nás je také přínosem, když si snaživí, otevření a kvalitní mladí lidé zvolí naši univerzitu,“ doplňuje.

ČZU se prostřednictvím iniciativy Study in Prague snaží posílit pověst Prahy jako města otevřeného vzdělanosti všemožnými prostředky. Vznikla pracovní skupina, která se zaměřuje na práci se středoškolskými poradci ze zahraničí. Komunikace probíhá prostřednictvím newsletteru a pro případné dotazy je vyčleněna kontaktní osoba. Protože systém vzdělávání je v různých zemích odlišný, byl vytvořen průvodce přibližující náš systém přijímacích řízení, organizaci výuky, profil studenta, kulturní prostředí apod.

Úplnou novinkou jsou „úřední hodiny“, kdy má každá univerzita v online prostoru vyhrazený svůj čas pro dotazy a zástupci ČZU jsou zde po celou dobu plně k dispozici. Svůj prostor má i prezentace univerzity pro zahraniční studenty, kteří komunikují prostřednictvím poradců.

Nicméně, osobní kontakt nic nenahradí, a tak se středoškolští poradci sdružení v organizaci IACAC scházejí každý rok na konferencích. Vloni v Novém Mexiku nechyběl stánek konsorcia Study in Prague. Právě tam byl s poradci navázán první kontakt a domluvena návštěva Prahy. Letos by spolupráce měla pokračovat na konferenci IACAC v Miami.

Lenka Prokopová / Karolína Otcová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content