Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Česká zemědělská univerzita a Microsoft posílí rozvoj digitálních dovedností a vzdělávání studentů

Společnost Microsoft a Česká zemědělská univerzita budou usilovat o další posun v oblasti digitálního vzdělávání. Ve středu 26. dubna 2023 podepsaly memorandum, které definuje čtyři hlavní oblasti spolupráce týkající se zejména rozvoje a zlepšení digitálních dovedností mezi studenty a učiteli.

Technologický pokrok, vzestup cloud computingu, socioekonomické a demografické změny a rostoucí pracovní mobilita kladou na naši společnost nové požadavky. Na digitalizovanou budoucnost musí rychle reagovat i vzdělávací systémy a instituce. „Dnešním studentům chceme umožnit přístup k nejnovějším nástrojům a zkušenostem, poskytnout jim příležitosti k učení a posílit tím jejich dovednosti nezbytné pro úspěch na budoucím pracovním trhu,“ komentuje vznikající potřebu Violeta Luca, generální ředitelka společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko.

Právě k tomu by měla směřovat spolupráce, kterou stvrdila memorandem společnost Microsoft a Česká zemědělská univerzita. „Microsoft je pro nás strategický partner v oblastech gradující digitalizace vzdělávání a kybernetické bezpečnosti. Společně dokážeme lépe odpovědět na nové výzvy a moderní trendy,“ uvedl rektor ČZU Petr Sklenička.

Česká zemědělská univerzita a Microsoft přistoupí k digitální transformaci vysokoškolského vzdělávání holisticky. Zaměří se na čtyři klíčové oblasti, které zohledňují jejich společné cíle.

Jednak budou spolupracovat na implementaci technologií pro zvýšení kybernetické bezpečnosti České zemědělské univerzity a přispějí k digitalizaci interních procesů s využitím Power Platform pro rychlý vývoj aplikací. Dále se zasadí o digitalizaci akademického výzkumu a budou hledat příležitosti pro využití moderních cloudových služeb v oblasti V&V (Open Data, IoT, umělá inteligence atd.) Společně budou pracovat na zvyšování kvalifikace studentů tak, aby podpořili jejich úspěšnost v profesním životě a jejich kvalifikace odpovídala potřebám současného (i budoucího) trhu práce. A také podpoří hybridní učení prostřednictvím široce přijímané platformy Microsoft Teams. Zvýší kvalifikaci zaměstnanců a učitelů v efektivním využívání moderních technologií v jejich každodenním životě, aby byli připraveni na rychle se zvyšující digitální požadavky svých studentů.

I když studenti stále potřebují dovednosti 21. století, jako jsou spolupráce, komunikace, kritické myšlení a kreativita, potřeba IT dovedností v digitální ekonomice nebyla nikdy důležitější. Očekává se, že do roku 2025 bude k dispozici více než 149 milionů nových technologických pracovních míst v oblastech jako vývoj softwaru, cloud, data, umělá inteligence a kybernetická bezpečnost.

Je životně důležité, aby instituce držely krok s měnícím se prostředím, aby zajistily, že jejich studenti budou mít kvalitní odbornou přípravu k podpoře těchto potřeb a podpoře budoucího ekonomického růstu. „Posílením naší spolupráce se nám otevírají nové možnosti vzdělávání studentů v progresivních oborech. Z takové spolupráce mám velkou radost. Věřím také, že nám studenti poskytnou okamžitou zpětnou vazbu a my jim budeme moci nabízet a sdílet s nimi každý rok nové zkušenosti a trendy,“ doplňuje Violeta Luca, generální ředitelka společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko.

Foto: Petr Zmek

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content