Svátek má

Rudolf
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Business Model Contest 2022

Pomyslným vrcholem se pro všechny studenty předmětu Podnikatelské dovednosti garantovaného katedrou řízení Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze stalo úterý 19. dubna 2022. Během akce „Business Model Contest 2022“ prezentovali výsledky svých semestrálních projektů vyučujícím a spolužákům, a také odborníkům z praxe.

Podnikatelské dovednosti se svým obsahem výrazně odlišují od tradičního pojetí výuky. Předmět vedený pedagogy katedry řízení nemá přednášky. Studenti se účastní praktických cvičení, která navíc probíhají formou koučinku. Vyučující tedy neplní roli lektora, „pouze“ studenty podporuje a usměrňuje v jejich počínání, a tím je vede k samostatnosti a odpovědnosti. V průběhu semestru studenti vytvoří týmy, jejichž hlavním úkolem je přetavit vlastní podnikatelský nápad do podoby business modelu. Ten by měl být zpracován natolik kvalitně, aby svým obsahem prokázal potenciál k založení reálného a životaschopného podniku. A to rozhodně není jednoduchý úkol. K jeho splnění je potřeba nejen načerpat řadu dílčích znalostí napříč různými obory, ale zejména umět je spojit do komplexního celku.

O zajímavé vyvrcholení letošních Podnikatelských dovedností se postaral premiérový ročník „Business Model Contest“. Během této události mělo celkem 29 studentských týmů možnost představit výsledky svého celosemestrálního snažení. Už samotný název napovídá, že nešlo o pouhou přehlídku prezentací, jako spíš o soutěž inspirovanou skutečným světem podnikatelských startupů. O tom, kdo uspěje, rozhodovala odborná porota. Zasedli v ní zkušení manažeři a majitelé úspěšných podniků. Ti měli po každé prezentaci možnost dotázat se na případné nejasnosti a poskytnout krátkou zpětnou vazbu.

Soutěžící byli rozděleni do pěti sekcí. Porotce nejvíc zaujaly projekty Studentík s. r. o., Lékař na příjmu, Milestone, Společně za dotacemi a ŠikaNE. Jejich autoři pak dostali příležitost utkat se o hodnotné ceny ve velkém finále. Vítězem se stal projekt ŠikaNE. Uspěl s nápadem interaktivního divadla a videohry, jejichž cílem je prevence šikany na základních školách. Neformální tečku pak učinila Hawaii party pořádaná studentskou organizací iZun.eu v Klubu C, na které bylo možné sdílet nabyté zážitky a dojmy až do brzkých ranních hodin. Podle vesměs pozitivní zpětné vazby, která z řad studentů, pedagogů i hostujících porotců doznívala ještě dlouho poté, lze první ročník „Business Model Contest“ hodnotit jako úspěšnou událost. V budoucnu by se tedy mohla dočkat dalších pokračování.

 


Zvláštní poděkování patří všem porotcům, kteří se „Business Model Contest 2022“ zúčastnili a zároveň ji jménem svých společností podpořili věcnými cenami. Jmenovitě děkujeme Goshe Ebel (EBEL COFFEE), Miroslavu Zbořilákovi (Seduo.cz & Seduo.sk), Janu Bezděkovi (Site One), Davidu Sladovníkovi a Lukáši Topolovi (Coca-Cola HBC Česko a Slovensko), Jiřímu Najmanovi (Newag finance), Davidovi Balcarovi (Optimistic), Jaroslavu Kozovi (PAJERO), Lukáši Škodovi (Cummins Czech Republic) a Janu Královi (Janova Pec).

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content