Svátek má

Rostislav
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Bluegrass a gospely v univerzitní aule? Nic není nemožné

Nejen pro promoce, konference a vědecká sympozia, i pro hudbu je aula ČZU jako stvořená. Pádným důkazem jsou dva jarní koncerty, které zde univerzita letos uspořádala pro své zaměstnance.

První už v závěru března a bez váhání lze říci, že byl nezapomenutelný. Bluegrassová legenda Druhá tráva nenechala nikoho na pochybách, že má co říci i po třiceti letech. Kdo by si také nevzpomněl na hity jako Panenka? Zakladatelé Druhé trávy, textař, zpěvák a kytarista Robert Křesťan a banjista Luboš Malina a další členové kapely nabídli divákům jedinečnou příležitost k nostalgické vzpomínce.

Zato aktéři dalšího koncertu The Blues Brothers v Praze nenechali diváky v klidu ani minutu. Datum 25. dubna 2023 tak vstoupí do dějin jako „Den, kdy jsme roztančili aulu“. Právě takový efekt mělo společné vystoupení české revivalové kapely The Loop Jazz Orchestra a několika členů americké formace The Jeremy Winston Chorale. Tento mimořádný hudební soubor interpretuje vedle gospelů a populární hudby také hudbu klasických mistrů. Bývá pravidelným hostem festivalu Prague Proms, kam od roku 2015 přijíždí na pozvání Českého národního symfonického orchestru. A v aule České zemědělské univerzity to všichni pořádně roztočili.

Lenka Prokopová

Foto: Petr Zmek

 

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content