Svátek má

Rostislav
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors

Biatlonistka Markéta Davidová je již potřetí vítězkou ankety Sportovec roku ČZU

Česká zemědělská univerzita v Praze vyhlásila své nejlepší sportovce za rok 2021. Titul Sportovec roku ČZU obhájila Markéta Davidová, studentka Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, která je vítězkou tradiční ankety už potřetí v řadě.

Biatlonistka Markéta Davidová se na počátku roku 2021 stala mistryní světa ve vytrvalostním závodu ve slovinské Pokljuce a dosahovala vynikajících výsledků v závodech světového poháru. Na začátku nové sezony ovládla hned první vytrvalostní závod světového poháru a následně se stala držitelkou malého křišťálového glóbu za vytrvalostní závod. Nejlepší česká biatlonistka posledních let reprezentovala ČR na letošních ZOH v Pekingu, kde vybojovala krásné 4. a 6. místo. Markéta už má z ČZU inženýrský titul a v současnosti studuje další obor na FAPPZ. „Myslím, že na této univerzitě studuje spousta skvělých sportovců. Proto mě těší, že mohu být mezi nimi,“ říká skromně.

Na druhém místě je stálice ankety studentka FAPPZ Lenka Antošová, reprezentantka ČR ve veslování. V roce 2021 se zúčastnila Letních olympijských her v Tokiu, kde vybojovala na dvojskifu 10. místo.

Třetí skončil další účastník LOH v Tokiu atlet Vít Müller. Postoupil do semifinále olympijského závodu v běhu na 400 m překážek a současně byl členem české štafety v běhu na 400 m. Vít Müller studuje Technickou fakultu.

Nejlepších deset sportovců ČZU čeká finanční odměna a první „pětku“ osobně přijme ke gratulaci rektor univerzity profesor Petr Sklenička.

Všem vynikajícím sportovcům blahopřejeme k dosažení výborných sportovních výkonů a děkujeme za reprezentaci České republiky a propagaci naší univerzity.