Biatlonistka Markéta Davidová se na počátku roku 2021 stala mistryní světa ve vytrvalostním závodu ve slovinské Pokljuce a dosahovala vynikajících výsledků v závodech světového poháru. Na začátku nové sezony ovládla hned první vytrvalostní závod světového poháru a následně se stala držitelkou malého křišťálového glóbu za vytrvalostní závod. Nejlepší česká biatlonistka posledních let reprezentovala ČR na letošních ZOH v Pekingu, kde vybojovala krásné 4. a 6. místo. Markéta už má z ČZU inženýrský titul a v současnosti studuje další obor na FAPPZ. „Myslím, že na této univerzitě studuje spousta skvělých sportovců. Proto mě těší, že mohu být mezi nimi,“ říká skromně.
Na druhém místě je stálice ankety studentka FAPPZ Lenka Antošová, reprezentantka ČR ve veslování. V roce 2021 se zúčastnila Letních olympijských her v Tokiu, kde vybojovala na dvojskifu 10. místo.
Třetí skončil další účastník LOH v Tokiu atlet Vít Müller. Postoupil do semifinále olympijského závodu v běhu na 400 m překážek a současně byl členem české štafety v běhu na 400 m. Vít Müller studuje Technickou fakultu.
Nejlepších deset sportovců ČZU čeká finanční odměna a první „pětku“ osobně přijme ke gratulaci rektor univerzity profesor Petr Sklenička.
Všem vynikajícím sportovcům blahopřejeme k dosažení výborných sportovních výkonů a děkujeme za reprezentaci České republiky a propagaci naší univerzity.
Výsledková listina – anketa Sportovec ČZU roku 2021
- Davidová Markéta / FAPPZ / 110 b. / biatlon
- Antošová Lenka / FAPPZ / 92 b. / veslování
- Müller Vít / TF / 71 b. / atletika – 400 m překážek
- Kozubek Matěj / FŽP / 69 b. / dálkové plavání
- Sobíšek Tomáš / FŽP / 62 b / rychlostní kanoistika
- Betlachová Eliška / FAPPZ / 56 b. / rychlostní kanoistika
- Krsek Matěj / FAPPZ / 31 b. / atletika – 400 m
- Andrýsková Veronika / FAPPZ / 30 b. / házená
- Flamíková Pavlína / FLD / 28 b. / veslování
- Šípová Veronika / FAPPZ / 23 b. / basketbal
Zvláštní cena pro nejlepšího sportovce s handicapem:
Navrátil Martin / PEF / plavání
Podobné články
Univerzitní statek Amálie na Rakovnicku se stal jedinečnou vědeckou laboratoří pro pochopení klimatické změny a zmírnění jejích dopadů v kulturní krajině. Naléhavost podpory udržitelného zemědělství si vědci z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze se svými partnery plně
Česká zemědělská univerzita je oblíbenou destinací studentů i odborníků z celého světa, které sem lákají zajímavé výzkumné a vzdělávací projekty. A právě pro zahraniční akademiky a jejich rodiny už třetím rokem na univerzitě funguje Welcome Centrum. Jeho smyslem je poskytnout