Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Alej svobody vyrostla u památníku Vojna u Příbrami

Nová Alej svobody vyrostla 13. listopadu 2021 u památníku Vojna u Příbrami. Jedenáct lip a devětaosmdesát javorů vysadilo poblíž vězeňského zařízení pro politické odpůrce komunistického režimu 400 dobrovolníků. Nadace Partnerství výsadbu uspořádala jako připomínku 32. výročí 17. listopadu.

Alej svobody je symbolickou snahou o odčinění křivd za doby totality a o navrácení života do naší krajiny. Výsadby se zúčastnilo také sedm dobrovolníků z provozního zahradnictví ČZU v Praze.

„Náš tým ve spolupráci s ostatními odborníky zajišťoval dohled nad pomocníky z řad veřejnosti, kteří si přišli strom zasadit. Sami jsme si také zasadili několik stromů. Provozní zahradnictví ČZU s Nadací partnerství již spolupracovalo na několika projektech. I do budoucna se chceme na podobných akcích podílet,“ říká správce provozního zahradnictví ČZU Pavel Janoušek.

Kilometrová alej je společným projektem města Příbrami a Nadace Partnerství. Jejím přínosem bude zadržování vody v krajině a ochrana půdy před erozí. Devadesát devět stromů bylo vysazeno podél polní cesty z osady Vojna na osadu Zavržice a památník Vojna. Jeden strom, potomek památné Masarykovy lípy, byl s číslem 100 symbolicky vysazen přímo v areálu památníku.

Novou cestu budou moci využívat nejen místní, ale také turisté. Na polní cestu navazuje několik turistických tras, cyklotrasa a poutnická cesta Via Nova.

Připravila: Lenka Prokopová

Na snímku tým provozního zahradnictví v sestavě Pavel Janoušek, Jaroslav Pospíchal, Jiřina Sadílkova, Štěpán Ouřecký, Tatiana Adamcová, Tomáš Táborský a Sebastian Holaza

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content