Součástí vinařství je hotel Sádek se šedesáti lůžky, restaurace a rozsáhlé sklepy. Vinařství produkuje širokou škálu lahvových i sudových vín od kategorie jakostních po vína přívlastková. Zvláštní pozornost se zde věnuje výrobě vín ledových, výběru z cibéb a produkci biovín. Vína se zde vyrábějí z odrůd Sauvignon Blanc, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Hibernal, Solaris, Modrý Portugal, Frankovka, Dornfelder, Müller Thurgau, Rulanské šedé a bílé.
Stávající součástí ČZU je úspěšné vinařství v Chloumku u Mělníka. Tamní vinice jsou však pouze pronajaté a v případě ukončení nájmu by tradice výroby skvělých vín v produkci ČZU zcela zanikla. Skutečnost, že Vinařství Sádek je dlouhodobě založeno jako výukové a výzkumné pracoviště, je zásadním přínosem. Vinařství bude rovněž sloužit jako konferenční centrum a v neposlední řadě se stane součástí benefitního systému jako atraktivní rekreační destinace pro zaměstnance univerzity.
Bývalý majitel doc. Ing. Lubomír Lampíř, Ph.D., který vinařství vybudoval, tuto problematiku vyučuje na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU. Vinařství Sádek se tak stane součástí praktické výuky vinohradnictví a vinařství našich studujících a pan docent Lampíř se na této výuce bude nadále významně podílet.




























































Podobné články
Spojení krásy a inteligence, mužné síly a zábavy. Takový koktejl nabízí open air festival Miss Agro, který před čtvrtstoletím založili a dodnes pořádají studenti České zemědělské univerzity v Praze. V úterý 13. května 2025 přispělo k neopakovatelné atmosféře studentské show
Stádo českých zubrů vypustili ve čtvrtek 8. května 2025 v severním Španělsku. Šest zvířat poskytla tamní rezervaci San Cebrián de Mudá ochranářská společnost Česká krajina, s níž úzce spolupracují také odborníci z České zemědělské univerzity v Praze. Podle vědců jde