Za úkol měli připravit inovátorské projekty v cestovním ruchu s cílem podpořit rozvoj kraje Marche. Záštitu nad soutěží převzali představitelé regionu i města Fermo. Iniciátorem a organizátorem byla katedra řízení PEF ČZU, studenti pracovali pod vedením dr. Chalupové.
Organizátoři vytvořili smíšené pětičlenné týmy ze studentů univerzit z Belgie, Itálie, Portugalska a České republiky. V rámci hledání řešení zadaného projektu museli provádět vlastní výzkum, který spočíval v řízených rozhovorech s obyvateli města Fermo, ale i místních firem a farem. Magdaléna Mošnová a Thumar Mohit Vaghjibhai byli členy vítězné skupiny, která zaujala porotu svým propracovaným návrhem aplikace, která by zájemcům umožnila plánovat svůj pobyt v regionu na základě principů udržitelného cestovního ruchu. Vítězové získali jako odměnu víkendový pobyt v regionu Marche. Druhou cenu si odnesl tým, ve kterém pracovala Tereza Žahourová a Singh Abhishek. Zaměřili se na inovativní řešení značení cyklostezek. Studenti měli možnost se účastnit workshopů předních odborníků na udržitelný rozvoj a inovace. Prof. Sonia Massari, ředitelka Gustolab Institute, Center for Food Studies, a ředitelka programu na University of Illinois v Urbana-Champaign, Rome Center, studenty na svém workshopu provedla základy design thinking. Prof. Gianluca Brunori z Univerzity v Pise se ve své přednášce zaměřil na inovace, prof. Laura Stagno z University v Janově představila projekty spolupráce místních samospráv s vysokoškolskými institucemi.
Podobné články
Ve dnech 10. a 11. dubna 2025 se na České zemědělské univerzitě v Praze uskutečnil 12. ročník Konference akademických senátorek a senátorů (KAS), kterou pořádala Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) ve spolupráci s ČZU. Setkání přilákalo více než
Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze vnímá závažnost situace týkající se studentky doktorského programu „Ochrana lesů a myslivost“, která byla na Slovensku odsouzena v souvislosti s nelegálním odstřelem chráněného živočicha.