
Souboj o titul Strong Man byl letošní novinkou. A zatímco nejsilnější muž si musel své prvenství „vydřít“ v nelítostném finálovém souboji, dívky předváděly, co v nich je, po svém. Každá z deseti finalistek se snažila oslnit porotu, a ta to opravdu neměla lehké. Kvality dívek posuzovali odborníci na krásu z vedení univerzity v čele s rektorem Petrem Skleničkou: „Nebylo jednoduché zvolit královnu, konkurence byla obrovská. Mám ale především radost, že se do kampusu po dlouhé pauze navrací život. Miss Agro je první vlaštovkou a soudě podle nádherné atmosféry, moc se studentům i nám všem vyvedla,“ hodnotí rektor Petr Sklenička.
Přes nelehkou volbu se na jménu Miss Agro 2022 porota nakonec shodla, a tak Tereza Chaloupková mohla přebrat štafetu od své předchůdkyně z roku 2019 Karolíny Junkové (rovněž z Provozně ekonomické fakulty).
Volba královny krásy je součástí open-air festivalu Miss Agro, který studenti v univerzitním kampusu pořádají od roku 1999. Nejde jen o zábavu, je to i způsob, jak prezentovat výjimečné schopnosti a dovednosti studentů této univerzity. Tradiční součástí festivalu je hudební produkce, a ta letos také stála za to. Na pódiu se vystřídalo několik kapel, které dotvářely atmosféru nádherného májového odpoledne – přes varovnou předpověď nad Suchdolem po celou dobu zářilo slunce. Organizátoři měli šťastnou ruku při výběru, a tak se všichni postupně dostávali do varu při vystoupeních kapel Right Now, Paulie Garand & Kenny Rough nebo Poetiky. A to nejlepší přišlo na závěr: legendární Wohnout korunoval úspěch letošního studentského festivalu Miss Agro 2022.
Lenka Prokopová
Foto: Petr Zátka
























Podobné články
Přírodní rezervace Fakulty životního prostředí ČZU V Bahnách na Rakovnicku se po zimě probouzí k životu. Pokud jste ji navštívili v časném jaře, ještě, než vyrostlo listí, jistě jste nepřehlédli zvláštně upravené kmeny bříz a topolů.
Týmy z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze, Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze a ALKA Wildlife zahájily společně s partnery z Německa inovativní a prakticky orientovaný projekt „BIBOB“, jehož cílem je zkoumat roli bobrů v