Jaké problémy nyní řeší zemědělské obory na vysokých školách? Co si myslí rektor ČZU o Green Dealu? Na co je hrdý a co by na univerzitě rád vylepšil? A co dělá ve svém volném čase? To se mimo jiné dozvíte v podcastu Asociace soukromého zemědělství Sedláci v éteru, jehož hostem je rektor České zemědělské univerzity v Praze profesor Petr Sklenička. Ve vedení univerzity je už čtyři roky a nyní se chystá na další rektorské období. I jeho zásluhou v posledních letech prestiž ČZU prudce stoupá, což se stále častěji projevuje v zahraničních žebříčcích. ČZU se snaží vychovávat odborníky pro oblast zemědělství v duchu udržitelné budoucnosti. Profesor krajinné ekologie Petr Sklenička v tomto podcastu nabízí pohled na zemědělství z pohledu vědce a profesora krajinné ekologie, který dobře chápe význam spolupráce akademické sféry s praxí. S Asociací soukromých zemědělců spolupracuje dlouhodobě, mj. jako člen hodnotitelské komise programu Pestrá krajina.
Podobné články
Přírodní rezervace Fakulty životního prostředí ČZU V Bahnách na Rakovnicku se po zimě probouzí k životu. Pokud jste ji navštívili v časném jaře, ještě, než vyrostlo listí, jistě jste nepřehlédli zvláštně upravené kmeny bříz a topolů.
Týmy z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze, Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze a ALKA Wildlife zahájily společně s partnery z Německa inovativní a prakticky orientovaný projekt „BIBOB“, jehož cílem je zkoumat roli bobrů v