Workshop přiblížil účastníkům složitost evropského výzkumného prostředí, a také jeho široký potenciál pro podporu ambiciózní a smysluplné vědecké kariéry. Mladí výzkumníci si odnesli praktické poznatky o přípravě projektových žádostí a hodnotících kritériích, diskutovali o aktuálních trendech v evropské výzkumné politice a zamýšleli se nad možnými kariérními cestami nejen v akademické sféře, ale i mimo ni. Účastníci měli mimo jiné možnost setkat se se zástupci Evropské výzkumné rady (ERC), členy a asistenty Evropského parlamentu, představiteli generálních ředitelství Evropské komise, velvyslanci stálých zastoupení, hodnotiteli projektů a úspěšnými nositeli Marie Skłodowska-Curie (MSCA) a ERC grantů.
Kurz byl určen pro doktorandy v závěrečné fázi studia a postdoktorandy do tří let od obdržení titulu Ph.D. Omezený počet míst pro každou univerzitu zajistil všem účastníkům intenzivní a interaktivní průběh workshopu.
Patrik Toula
Zúčastněné univerzity a jejich grantové kanceláře
- BOKU – University of Natural Resources and Life Sciences, Rakousko
- SLU – Swedish University of Agricultural Sciences, Švédsko
- UHOH – University of Hohenheim, Německo
- WUR – Wageningen University and Research, Nizozemsko
- CZU – Česká zemědělská univerzita v Praze, Česko
- SGGW – Warsaw University of Life Sciences, Polsko
- L’institut Agro, Francie
- UGent – Ghent University, Belgie



Podobné články
Podle aktuální zprávy Copernicus Climate Change Service patřilo letošní jaro v severozápadní Evropě mezi nejsušší za poslední desetiletí. Květen byl navíc druhý nejteplejší v historii měření. V kombinaci s dlouhodobým nedostatkem srážek to způsobilo výrazný pokles půdní vlhkosti, průtoků a
Noví absolventi, kteří v průběhu května a června složili státní závěrečnou zkouškou v bakalářských a navazujících magisterských studijních programech, převzali v Aule ČZU bakalářské a magisterské diplomy. Letos si diplom odneslo celkem 3738 studentů.