Letní dobrodružství začalo ráno na pražském hlavním nádraží, odkud všichni vyrazili do Senohrab. Tam se pak vědci vydali na dvoukilometrovou procházku malebným lesem až ke středověkým ruinám nad řekou. Sázava, známá jako Zlatá řeka, je jednou z nejoblíbenějších a je milována vodáky a trampy.
Po prohlídce zříceniny s výhledem na řeku pak na malé pramici přejeli Sázavu. Jakmile se ocitli na druhé straně, měla skupina spoustu možností, jak si letní den u řeky užít. Někteří se osvěžili koupáním, jiní zkusili paddleboarding a další ovládání kánoe. Pro ty, kteří přijeli relaxovat, pláž nabízela perfektní místo pro piknik a odpočinek.
Všichni si užili spoustu sluníčka a dobré nálady. A nejvíc ze všech ti nejmenší badatelé, děti vědců působících na ČZU. Některé z nich se dokonce během jediného dne na Sázavě naučily plavat.
Na konci horkého dne výletníci vlakem vyrazili zpět do Prahy. Vědcům tento jedinečný zážitek připomněl, že je někdy užitečné vyměnit obvyklou rutinu za čas strávený v přírodě a že si tím krásně mohou dobít baterky.
Zdroj: Oddělení mezinárodních vztahů ČZU
Podobné články
Výzkumná iniciativa AI Research Network působící na České zemědělské univerzitě v Praze se stala členem prestižní evropské asociace CAIRNE (Konfederace laboratoří pro výzkum umělé inteligence v Evropě). Tato asociace sdružuje více než 460 výzkumných skupin a institucí v oblasti umělé
Open Science, tedy otevřená věda, je dnes běžně užívaný termín. Víme ale, co si pod tímto pojmem představit? A víme, jak otevřená věda formuje výzkum v 21. století? Mnohé může napovědět rozhovor s doktorkou Kristýnou Zychovou. Co ji přivedlo k