Bylinkový den
V sobotu 20. dubna však pracovnice zahrady opustily kampus a zamířily do Národního zemědělského muzea, skrznaskrz provoněného bylinkami. Do programu šestého ročníku Bylinkového dne zahrada přispěla výstavou o chilli papričkách, které jsou jejím rodinným stříbrem. A také workshopem, v němž si zájemci spolu s lektorkami Botanické zahrady ČZU mohli připravit tradiční francouzský aromatický svazek bylinek zvaný „bouquet garni“. Ten se používá při vaření a dochucení různých pokrmů a dodává jim jedinečnou chuť a vůni. Při přípravě „bouquet garni“ každý získal podrobné informace, jaké bylinky a koření do něj patří a jak je vhodné je kombinovat.
Prodej čerstvých výpěstků
I když si s námi počasí pohrává, máme téměř konec dubna a skleníky botanické zahrady jsou plné rostlin určených k prodeji. „Celý proces začal u semínek, která jsme od února postupně začínali vysévat. Pak jsme společně se studenty rostlinky pikýrovali, přesazovali a senkovali. Jak se nám postupně plnily skleníky a foliové kryty, je patrné na fotografiích,“ podotýká Zdislava Procházková.
V těchto dnech jsou již rostliny v prodeji a skleníky zažívají nápor zákazníků, kteří berou čerstvé výpěstky útokem. Pracovníci zahrady jejich zájem oceňují, těší se na další věrné i nové zákazníky a doufají, že o rostliny bude zájem minimálně jako v loňských letech.
Více informací ZDE.
Podobné články
Katedra jazyků Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze uspořádala v rámci programu Blended Intensive Programme (BIP) mezinárodní týdenní literární kurz Literarisches Prag zaměřený na pražské německé spisovatele.
Také letos se na závěr akademického roku na České zemědělské univerzitě konala výstava bakalářských a ateliérových prací letního semestru 2024/2025, které vypracovali studenti a studentky programu Krajinářská architektura Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. V přízemí budovy MCEV II byly