V rámci studijního programu Konzervace přírodnin a taxidermie byl na Fakultě lesnické a dřevařské ČZU v Praze zapůjčen kosterní preparát nosorožce Sudána. Tento nosorožec byl odchycen v Africe, nějakou dobu strávil v Zoo Dvůr Králové a v roce 2009 se vrátil zpět do Keni, kde bohužel v roce 2018 kvůli vysokému věku a infekci v končetině uhynul. Kosterní preparát byl fakultě na několik měsíců zapůjčen a poté bude pravděpodobně vystaven v Národním muzeu. Na FLD bude využit pro vědecké účely. Prozatím proběhlo skenování lebky na CT v High-tech pavilonu. Vytvořen bude také 3D model této unikátní kostry. O exponát projevila zájem i média. Česká televize na fakultě natáčela záběry pro dokumentární film o Sudánovi a odvysílala reportáž v hlavní zpravodajské relaci Události.
Podobné články
Dvě desítky vlků opatřených GPS obojky poskytly vědcům jedinečný vhled do využívání krajiny tímto vrcholovým predátorem. Článek publikovaný ve vědeckém časopise Wildlife Biology mezinárodním týmem pod vedením zoologů z České zemědělské univerzity v Praze zhodnotil data vlků z několika smeček
Mezi bezmála osmdesátkou nových profesorů, kteří 10. prosince 2024 v Karolinu přebírali z rukou prezidenta republiky jmenovací dekrety, byl i Jiří Patoka z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze. Nejvyšší akademický titul získal v oboru aplikovaná zoologie.