
Technologický pokrok, vzestup cloud computingu, socioekonomické a demografické změny a rostoucí pracovní mobilita kladou na naši společnost nové požadavky. Na digitalizovanou budoucnost musí rychle reagovat i vzdělávací systémy a instituce. „Dnešním studentům chceme umožnit přístup k nejnovějším nástrojům a zkušenostem, poskytnout jim příležitosti k učení a posílit tím jejich dovednosti nezbytné pro úspěch na budoucím pracovním trhu,“ komentuje vznikající potřebu Violeta Luca, generální ředitelka společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko.
Právě k tomu by měla směřovat spolupráce, kterou stvrdila memorandem společnost Microsoft a Česká zemědělská univerzita. „Microsoft je pro nás strategický partner v oblastech gradující digitalizace vzdělávání a kybernetické bezpečnosti. Společně dokážeme lépe odpovědět na nové výzvy a moderní trendy,“ uvedl rektor ČZU Petr Sklenička.
Česká zemědělská univerzita a Microsoft přistoupí k digitální transformaci vysokoškolského vzdělávání holisticky. Zaměří se na čtyři klíčové oblasti, které zohledňují jejich společné cíle.
Jednak budou spolupracovat na implementaci technologií pro zvýšení kybernetické bezpečnosti České zemědělské univerzity a přispějí k digitalizaci interních procesů s využitím Power Platform pro rychlý vývoj aplikací. Dále se zasadí o digitalizaci akademického výzkumu a budou hledat příležitosti pro využití moderních cloudových služeb v oblasti V&V (Open Data, IoT, umělá inteligence atd.) Společně budou pracovat na zvyšování kvalifikace studentů tak, aby podpořili jejich úspěšnost v profesním životě a jejich kvalifikace odpovídala potřebám současného (i budoucího) trhu práce. A také podpoří hybridní učení prostřednictvím široce přijímané platformy Microsoft Teams. Zvýší kvalifikaci zaměstnanců a učitelů v efektivním využívání moderních technologií v jejich každodenním životě, aby byli připraveni na rychle se zvyšující digitální požadavky svých studentů.
I když studenti stále potřebují dovednosti 21. století, jako jsou spolupráce, komunikace, kritické myšlení a kreativita, potřeba IT dovedností v digitální ekonomice nebyla nikdy důležitější. Očekává se, že do roku 2025 bude k dispozici více než 149 milionů nových technologických pracovních míst v oblastech jako vývoj softwaru, cloud, data, umělá inteligence a kybernetická bezpečnost.
Je životně důležité, aby instituce držely krok s měnícím se prostředím, aby zajistily, že jejich studenti budou mít kvalitní odbornou přípravu k podpoře těchto potřeb a podpoře budoucího ekonomického růstu. „Posílením naší spolupráce se nám otevírají nové možnosti vzdělávání studentů v progresivních oborech. Z takové spolupráce mám velkou radost. Věřím také, že nám studenti poskytnou okamžitou zpětnou vazbu a my jim budeme moci nabízet a sdílet s nimi každý rok nové zkušenosti a trendy,“ doplňuje Violeta Luca, generální ředitelka společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko.
Foto: Petr Zmek






Podobné články
Letos došlo k významnému posílení práv obětí trestných činů. Co to přesně znamená? Dne 1. ledna 2025 nabyla účinnosti novela trestního zákoníku č. 166/2024 Sb., která zásadním způsobem mění přístup k ochraně práv obětí sexuálního násilí. Tato novela reaguje na
V souvislosti s šířením nákazy slintavky a kulhavky na Slovensku, Maďarsku a části Rakouska zasedal dnes ráno krizový štáb České zemědělské univerzity v Praze. Tato nemoc sice nepředstavuje větší hrozbu pro člověka, může však způsobit obrovské ekonomické škody, a také